Brazzaville’e Ne Zaman Gidilir?

Brazzaville, tropikal iklimin hâkim olduğu bir bölgedir. Şehirde her dönem yüksek sıcaklıklar hâkimdir. Kasım ve mayıs ayları arasında şehirde oldukça fazla yağış görülmektedir. Brazzaville şehrinde yaz aylarında kış aylarından daha fazla yağış görülmektedir. Kongo Cumhuriyeti’nin genel hava durumuna baktığımızda sıcaklıkların çok yoğun, yağışların ise her dönemde var olduğu görülmektedir. Bu durumun Brazzaville şehrinde aynı olmadığını görmekteyiz.

Brazzaville’de ortalama en yüksek sıcaklık 31 santigrat, en düşük sıcaklık ise 19 santigrat derecedir. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde ise hava sıcaklığı 21 santigrat derece civarlarında seyrettiğinden dolayı pek fazla sıcaklık görülmemektedir. Bu ara dönemler de oldukça yağışlı geçmektedir. Dolayısıyla şehri ziyaret etmek isteyenlere tavsiyemiz yağışın az olduğu haziran ve eylül arasında şehri ziyaret etmeleri üzerinedir.

Brazzaville’e gitmek isteyenler için en ideal dönem yaz aylarıdır. Fakat farklı tarihlerde Brazzaville’içeşitli etkinlikler için ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında farklı tarihler için tatil planlayanlar da yine belirtilen tarihler dışında Brazzaville’e gelebilirler. Yaz aylarını seven ziyaretçiler bu dönemde de tatillerini planlayabilirler. Yaz ayları 31 santigrat civarlarında seyretse de bölgede kuru ve sıcak bir hava olduğu için nem etkisi hissedilmemektedir. Bu da yaz aylarında seyahat etmeyi olanaklı kılmaktadır.

Kış aylarında ise Brazzaville’i ziyaret edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu durumun en önemli sebebi ise soğukların çok şiddetli olmamasıdır. Sizler de dilediğiniz tarihlerde Brazzaville’i ziyaret edebilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.