Google+

Arama formu

Kudüs - Filistin

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 ILS = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 8℃
Şub 9℃
Mar 11℃
Nis 15℃
May 19℃
Haz 22℃
Tem 23℃
Ağu 23℃
Eyl 22℃
Eki 20℃
Kas 15℃
Ara 10℃

Kudüs'te Nerede Kalınır?

Kudüs 5.000 yılı aşkın tarihinde ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin mirasları ve kutsal hac merkezi olması nedeniyle her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir. Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey sınırı arasında yer alan şehrin butik yapısı misafirlerine kesintisiz tarih serüveni sunarken, şehre yayılmış otelleri tatilinizi güzelleştirecektir. Para birimi İsrail şekeli olan ülkede otel fiyatları pek de ucuz sayılmaz, bu nedenle hem zevkinize hem cebinize hitap edecek oteli bulabilmek için kriterlerinizi önceden belirleyip Booking.com un sunduğu seçenekleri inceleyebilirsiniz. Kalacağınız bölgeyi belirlemek de bu kriterlerin başında geliyor.


Kudüs'te Nerede Kalınır?
 

İpucu: Çok daha uygun fiyatlar yakalamak istiyorsanız, tatil tarihinizden iki ya da üç ay öncesinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kudüs otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.  

Booking.com

Kudüs Otelleri

Kudüs, Dünya’nın en eski şehirlerinden biridir. Akdeniz ve Ölü Deniz’ in kuzey sınırı arasında yer alan şehrin yerleşim tarihi MÖ 3500 yıllarına dayanmaktadır. Fiili olarak İsrail’in başkenti sayılan şehir, uluslararası çevrelerce Batı Kudüs olarak kabul edilmektedir. Üç semavi din olan Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam için kutsal olan bu kadim şehir “Barış Şehri” olarak da anılmaktadır. Dini ve kültürel mirasları nedeniyle dünyanın en kutsal kentlerinden biri olan Kudüs her ne kadar İsrail ve Filistin arasında uzun yıllardır süren bir çekişmemin ortasında kalsa da, tarihî dokusu ve derin anlamıyla hacıları, gezginleri ve turistleri kendine çekmeye devam ediyor.


Kudüs Otelleri
 

Kudüs’te modern ya da şehrin ruhuna yakışır tarihî 5 yıldızlı otellerden, sosyalleşmenize yardımcı olacak konforlu hostellere kadar oldukça fazla konaklama seçeneğine sahipsiniz. Bu yazımızı ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan birini bulmanıza yardımcı olmak için hazırladık. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Kudüs otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Filistin Vizesi

Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımız hariç).