Manastır’da Nerede Kalınır?

vila-dihovo1.jpg

Küçük bir şehir olan Manastır’da mutlaka konaklamanız gereken özel bir bölge olduğunu söyleyemeyiz. Kentin herhangi bir bölgesinde konaklayarak tüm turistik bölgelere yakın olabilirsiniz. Manastır’da otel, hostel, apartman dairesi ve villa gibi çok çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Şehir merkezinden uzaklaştıkça otel ücretleri genellikle düşse de yüksek kalitede hizmet veren birçok otelde yüksek ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Şehir merkezinde konaklayarak hem ulaşım masraflarınızı düşürüp hem de çoğu turistik noktaya yürüme mesafesinde olabilirsiniz. Şehrin göbeğinde yer alan ve birçok kafe, bar, restorana ev sahipliği yapan ana yaya caddesi Şirok Sokak’ta veya çevresinde konaklamak en iyi seçenektir. Bu bölgede kalmayı tercih ederseniz Saat Kulesi, şehir parkı, MagnoliaMeydanı, Bezisten ve Heraklea Antik Kenti gibi birçok turistik cazibe merkezine yürüme mesafesinde olacaksınız.

Şehir merkezindeki en ünlü otel Hotel Theatre’dir. Çoğu turist tarafından tavsiye edilen bu otelde konaklayarak kablosuz internet, oda servisi ve yüzme havuzu gibi fırsatlara sahip olabileceğiniz gibi tatilinizi ortalama bütçeyle tamamlayabilirsiniz. Şirok Sokak’taki en uygun otellerin başında ise Hotel Epinal geliyor. 4 yıldızlı bu otelde konaklayarak kaliteli hizmetin yanı sıra şehrin sosyal yaşantısına en yakından tanıklık edebilirsiniz. Sokaktaki diğer ucuz oteller ise House Viktorija, Hotel El Greco ve Tokin House’dır.

Eğer konfor olmazsa olmazınız değilse Saat Kulesi’nin hemen arkasındaki TouristInformation Center’a yürüme mesafesindeki Goldy Hostel’i deneyebilirsiniz. Burada çok cüzi miktarlara konaklayabilirsiniz. Hostellerde konaklayarak diğer turistlerle tanışma imkânına da erişebilirsiniz. Şehir merkezinde lüks bir konaklama deneyimi arayışındaysanız Hotel Ambassador, Hotel Treff, Millenium Palace, Robevski Luxury Rooms ve Hotel Teatar’da konaklayabilirsiniz. Şirok Sokak’ın bitimindeki şehir parkı ile Manastır Trenİstasyonu arasında kalan Domestika Hotel ucuz tatil planlayanlar için harika bir seçenektir.

Manastır’da doğayla iç içe bir tatil keyfi için çeşitli alternatiflere sahipsiniz. Baba Dağı’nda bulunan Pelister Milli Parkı’na yakın konumdaki otellerde konaklayarak şehir yaşamının gürültüsünden uzakta sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Fiyatları yaklaşık olarak şehir merkezindeki otellerle aynı olan bu bölgedeki konaklama tesislerinde şehre uzak olduğunuz kadar doğaya yakın olacaksınız. Mükemmel manzaralı odalara sahip Hotel Molika iyi bir seçenek olabilir. Yine Pelister Yolu üzerindeki The Green Apartments’ta kalarak denizden yüzlerce metre yüksekte tertemiz atmosfere sahip keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Baba Dağı eteklerindeki diğer popüler otellerin başında Hotel Shator, Hotel Sumski Feneri ve Paradisso Mansion geliyor.

Manastır’da şehir içinde villa tipi konaklamalar da oldukça yaygındır. Güzel peyzaja sahip bu bahçeli villalarda unutulmaz bir tatil köyü deneyimi yaşayabilirsiniz. Kent merkezindeki Villa Serz, Villa Dihovo, Villa Diamond ve Villa Ilinden 1903 gibi yerlerde konaklayarak ortalama bütçeyle kaliteli bir tatil geçirebilirsiniz. Kablosuz internet ve çamaşır yıkama gibi hizmetlerin yanı sıra bazı villalarda ücretsiz kahvaltı da ödediğiniz miktara dâhildir.