Male’de Nerede Kalınır?

maldives-666122_960_720.jpg

Male, lüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra ekonomik seçenekleri de içerisinde barındırır. Maldivler’ in en önemli konaklama seçeneklerini sunan başkent Male, hem aileler hem öğrenciler hem de bireysel olarak tatil planını yapmak isteyenler için çok fazla konaklama seçeneği ile ziyaretçileri üstün hizmet kalitesi doğrultusunda misafir etmektedir. Bunun yanında Male’de birçok otel, shuttle (servis) hizmeti de vermektedir.

Male’de nerede kalınır diye düşünenlere öncelikle önereceğimiz yer Malahini Kuda Bandos Resort otelidir. Beş yıldızlı olan Malahini Kuda Bandos Resort, şehir merkezinde yer almaktadır. Tesis denize sıfır olma özelliğinin yanı sıra ziyaretçilere spa ve masaj hizmeti de sunmaktadır. Konfora önem veren ziyaretçiler için önerebileceğimiz ilk yer Malahini KudaBandos Resort olacaktır. İkinci olarak Male’de konaklamak isteyenler için önerimiz berrak sularla çevrili olan Cinnamon Dhonveli Maldives otelidir. Muhteşem bir okyanus manzarasına sahip olan bu otel, sizlere unutamayacağınız anlar yaşatacaktır. Male havalimanına 16 kilometre mesafede yer alan bu otele sürat teknesi ile 20 dakikada ulaşmanız mümkündür. Bu otellerin fiyatları günlük olarak iki kişi için 170 - 300 euro arasında seçeceğiniz oda tipine göre değişkenlik göstermektedir.

Male’de en uygun konaklama seçenekleri arayan ziyaretçilerimiz için ise önerebileceğimiz oteller arasında Luckyhiya Hotel, Fuana Inn, Kaani Lodge, Surfview Raalhugandu yer almaktadır. Bu otellerin fiyatları iki kişi için 70 - 100 euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Yüksek standartlarda konaklamak isteyenler için en güzel Male otelleri arasında Gili Lankanfushi Maldives, Huvafen Fushi, Jumeirah Vittaveli, Adaaran Prestige Vadoo, Banyan Tree Vabbinfaru, Coco Bodu Hithi, Velassaru Maldives, Grand Park Kodhipparu Maldives yer almaktadır. Bu otellerin fiyat aralığı ise seçeceğiniz oda tipine göre değişkenlik göstermektedir.

Daha ortalama fiyatlarda konaklamayı tercih eden ziyaretçiler ise önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Beehive Nalahiya Hotel, Candies, Central Hotel, Kam Hotel, Mookai Hotel, Nasandhura Palace ve Relax Inn. Şehir merkezinde yer alan bu oteller ortalama fiyatlı konaklama seçeneği arayan ziyaretçiler için oldukça uygundur. Ayrıca bu otellerin transfer seferleri de ziyaretçilerin burada konaklamasındaki sebeplerden birisidir.

Male sahip olduğu farklı tesis hizmetleri ile yabancı birçok turiste kaliteli hizmet vermektedir. Fakat Male oldukça turistik bir ada olduğu için tatilinizi önceden planlamanızı ve seyahatinizi buna göre organize etmenizi tavsiye ederiz. Otellerin uyguladıkları politikalar doluluk oranlarına göre değişkenlik göstermektedir. Siz de ucuza konaklamak istiyorsanız otel rezervasyonlarınızı tatilinizden çok önce planlamalısınız.

Male oldukça güvenli şehirlerden birisidir. Suç oranı oldukça düşük olan şehirde dilediğiniz gibi rahatlıkla geç saatlere kadar eğlenebilir ve tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bunun yanında Male turistik bir yer olması sebebi ile İngilizce iletişim kurmak açısından hiç zorlanmayacağınız şehirlerden birisidir. Dolayısıyla konaklamanız boyunca dil konusunda da herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır.