Marbella’ya Ne Zaman Gidilir?

Kuzeydeki Sierra Blanca dağları Marbella’da korunaklı bir bölge yarattığından, şehirde mikro klima hâkimdir. Yıllık ortalama sıcaklık 18 derecedir ve yılın 320 günü güneşli geçmektedir. Dağların en yüksek dorukları nadiren karla kaplanır ve bu karlar genellikle de bir iki gün içinde erir. En yüksek sıcaklık ağustos ayında 29 derece, en düşük sıcaklık ise ocak ayında 8 derece olarak kayıtlara geçmiştir.

Ilıman iklime ve güzel havaya bağlı olarak Marbella’da yaz sezonu mayıs ayından eylül ayına dek sürmektedir. Bu dönemde hava sıcaklığı ortalama 26 derecededir. Temmuz ve ağustos aylarında ise sıcaklık 30 dereceye varabilir. Bu dönem Marbella’nın yoğun sezonudur. Deniz, plaj ve güneşten sonuna kadar yararlanmak isteyenler şehri doldurur. Sıcak ve hareketli bir yaz tatili tercih edenlere bu dönemi önerilmektedir.

Yaz mevsimi, özellikle de temmuz ve ağustos ayları, Marbella’nın en sıcak ve en yoğun olduğu zamandır. Havanın biraz daha serin olduğu ve plajların sakinleştiği bahar aylarında da şehir son derece keyifli olur.