Google+

Arama formu

Cozumel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cozumel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzaktan bakıldığında diğer Karayip Adaları’ndan bir farkı yokmuş gibi görünen Cozumel’in size anlatacak ve anlattıracak çok hikayesi var. Öncelikle ada yaşamı yeni değil. Nereden bakılsa 1.500 yıllık bir yaşanmışlığı var adanın. Cozumel’in ilk sakinleri olan Mayalar bu adaya çok önemli tarihi eserler bırakmış. 1.500’lü yıllara kadar adada yaşamış olan Mayalılar; bu adayı bir tapınma bölgesi olarak görmüşler hatta bir piramit bile yapmışlar.

Colomb sonrası Amerika döneminde ise ada artık yeni sahipleriyle tanışmış. Günbegün gelişen ada ekonomisi bugün onu çok güçlü bir turizm bölgesi haline getirmiş. Artık onlarca otele, yüzlerce restorana, müzelere, parklara hatta uluslararası bir havalimanına bile ev sahipliği yapıyor Cozumel.

Belki de en çok önem teşkil eden özelliği deniz yaşamının zenginliği. Çevresinde birçok resif bulunduran ada; bugün dünyanın en önemli dalış noktalarından biri. Meksika Ulusak Parkları tarafından korunan bu resifler kesinlikle görülmeye değer. Ayrıca müthiş güzel denizi, tekilası, Meksika mutfağı sizi Cozumel’e getirtmeye yetmiyorsa bembeyaz ve incecik kumsallarına tekrar bakmanızı öneririz.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=HtUijshiOno