Google+

Arama formu

Hurgada İçi Ulaşım

Hurgada İçi Ulaşım
 

Hurgada şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Bob Marley Inn, Apartment in Hurghada 174, Fanadir Elgouna apartment güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Beautiful Cosy 3 bedroom townhouse in South Marina, Studio in top compound on the sea, Marina Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz TURTLE BEACH RESORT A5.8, windvalley sailinglodge, Tiba Towers 2, Apartament A06 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Ferienwohnung Holiday Home, Happy Home, Sea Waves Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hurgada aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hurgada’da düzenli ve gelişmiş bir toplu taşıma sistemi bulunmamaktadır. Şehir içi ulaşım taksiler veya küçük beyaz minibüsler aracılığıyla sağlanmaktadır. Bunların haricinde havaalanından ya da şehir merkezinden araç kiralamak da mümkündür. Ayrıca El-Uksur, Kahire ve Sina Yarımadası’na günlük seferler düzenleyen oldukça uygun fiyatlı otobüsler bulunmaktadır.

Şehirde turistler için en uygun ulaşım aracı taksilerdir. Taksileri 24 saat şehrin her yerinde bulmak mümkündür. Fiyatlar Türkiye’ye göre oldukça uygundur. Taksi fiyatları gideceğiniz mesafeye göre 5-10 LE ile 40 LE arasında değişmektedir. Taksilerle ilgili en büyük sıkıntı şöförlerin turistleri kandırmak istemesinden kaynaklanır. Taksimetre olmasına rağmen sürücüler genellikle kullanmaz bu nedenle taksiye binmeden önce fiyat konusunda mutlaka anlaşmaya varmalısınız. Ayrıca az da olsa İngilizce bilen sürücüleri tercih etmeniz ya da en azından gideceğiniz yeri harita üzerinde göstermeniz daha iyi olacaktır.

Beyaz minibüsleri de şehrin sokaklarında bulmanız mümkündür. Çoğunlukla yerliler tarafından kullanılan bu minibüslerin belirli bir rotası bulunmamaktadır. Titanic Aqua Park’tan yola çıkarak Sakala ve Dahar Meydanı üzerinden ilerlerler ancak istediğiniz yerde durmaktadırlar. Fiyatlar oldukça ucuz olmasına rağmen sürücüler yine turistleri kandırmaya çalışmaktadır bu nedenle pazarlık yapmakta ve dikkatli olmakta fayda var.

Havaalanından şehir merkezine taksi ile yaklaşık 10-15 dakikada gidebilirsiniz. Mesafe kısa olduğu için ücret de en fazla 10-15 dolar arası tutmaktadır ancak taksiciler ile pazarlık yapmalısınız.
 


Hurgada Turları