Ulan Batur’da Nerede Kalınır?

723-407-bca1da3e68f43b22c99c455f6f2afe26.jpg

Ulan Batur her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan bir başkent olarak çok sayıda konaklama imkanına sahiptir. Orta Asya’nın en çok ilgi çeken şehirlerinden biri olan Ulan Batur’un geniş bir konaklama yelpazesi vardır. Şehirde kış aylarında olumsuz hava koşulları nedeniyle ziyaretçi sayısı azalsa da yaz mevsiminde yeniden hareketlenir. Özellikle temmuz ayında şehre çok sayıda turist gelmektedir. Temmuz ayını bu kadar özel kılan ise Naadam Festivali’nin bu ayda düzenlenmesidir. Ulan Batur’da büyük bir coşkuyla ve çeşitli etkinliklerle günlerce kutlanan bu festival şehrin en çok ziyaretçi aldığı dönemdir. Bunun sonucu olarak da şehirdeki konaklama mekanlarının neredeyse tamamı dolmaktadır. Ulan Batur ziyaretinizi temmuz ayında yapmayı planlıyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Seyahat tarihiniz kesinleştiğinde rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı öneririz.

Ulan Batur’da her bütçeye ve zevke uygun konaklama mekanı bulmak mümkün. Şehirde beş yıldızlı lüks otellerde kalmak isterseniz çok seçeneğiniz var. Misafirlerine lüks hizmet sunan bu oteller yüzme havuzu, spor salonu, masaj salonu, açık büfe kahvaltı, gün içinde ve akşamları eğlenceli aktiviteler gibi çeşitli hizmetler sunuyor. Ulan Batur’daki beş yıldızlı otellerin hızla dolduğunu belirtelim. Yer bulma konusunda sorun yaşamamak için bu otellerden önceden yer ayırtmalısınız. Bu şekilde erken rezervasyon indirimlerinden de faydalanabilirsiniz.

Ulan Batur’da orta bütçeye hitap eden otel sayısı da çoktur. Bu otellerin misafirlerine sunduğu hizmetler arasında açık büfe kahvaltı, sabah sporu, Moğol mutfağının en leziz yemeklerinden oluşan zengin menülü restoranlar yer alıyor.

Ulan Batur’un lüks ve orta bütçeli otellerinin yoğun olduğu bölge Sukhabatar Meydanı’nın etrafıdır. Ulan Batur şehir merkezinin ana noktası olarak kabul edilen Sukhabahatar Meydanı’nın etrafında çok sayıda konaklama mekanı mevcut. Bu bölgedeki konaklama mekanlarından birini tercih ettiğiniz takdirde şehir merkezine ulaşmakta sorun yaşamayacaksınız. Buradaki otellerden birsini tercih ettiğinizde Ulan Batur şehir merkezinde kalacağınız için pek çok yere kolayca ulaşabilirsiniz. Ulan Batur’da gezilecek yerlerin büyük çoğunluğu şehir merkezinde birbirlerine yakın yerlerde konumlandığından şehri yürüyerek gezebilirsiniz.

Ulan Batur’daki konaklama mekanlarının bir kısmı da Barış Caddesi civarında bulunuyor. Ulan Batur şehir merkezinden çok da uzak olmayan Barış Caddesi’nde de bütçenize uygun otel bulabilirsiniz. Ayrıca opera ve tiyatro binası da bu cadde üzerinde bulunuyor. Barış Caddesi civarında bir otelde konaklamayı tercih ederseniz katılacağınız opera veya tiyatro etkinliği sonrası kolayca otelinize dönebilirsiniz.

Sırt çantasını takıp maceralara atılmayı seven gezgin ruhlu insanlardansanız ve Ulan Batur’daki seyahatiniz sırasında sadece temel konaklama ihtiyacınızı karşılayacak bir yer arıyorsanız şehirdeki hostellere göz atmalısınız. Diğer misafirlerle aynı odayı paylaşacağınız hostel odalarında ücretlendirme yatak için yapılmaktadır. Eğer hostelde kalmayı tercih ederseniz hırsızlığa karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Hostellerin bir kısmında kilitli dolaplar olmadığından özel ve kıymetli eşyalarınızı özenle korumalısınız.