Münster Mutfağı


germany.travel

Münster’de geniş bir restoran çeşitliliği vardır. Hemen her ülkenin mutfak kültürü kentte temsil edilmektedir. Almanya’ya yerleşen Türkler buraya kendi mutfaklarını taşımışlardır. Aynı zamanda kentte birçok İtalyan restoranıda bulunmaktadır.

Almanya’nın yerel mutfağını sergileyen restoranlar daha çok Prinzipalmarkt’a giden yol üzerindeki Stuhlmacher
bölgesinde bulunmaktadır. Bunun dışında Maypole’un dışında Kiepenkerl’in köşesinde restoranlar vardır ve Dribbelken de samimi ve çok rahat Vestfalya spesyelleri sunmaktadır.

Et ağırlıklı olan Alman mutfağında vejeteryanlar içinde seçenekler vardır. Wolbecker Strasse 24’deki Peperoni en iyi vejeteryan seçenekleri sunmaktadır. 

Eğer Münster’de Çarşamba ve Pazartesi günleri bulunuyorsanız Katedral Meydanı’nda (Domplatz) kurulan çiftçi pazarına giderek taze bölgesel ekmek, peynir, et ve şeker alabilirsiniz. Bu sayede kendi öğününüzü hazırlayabilirsiniz. Kentte Reibekuchen (Elma soslu kızarmış patates gözlemesi) ve balık oldukça ünlüdür.

Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa öğrenci kafeteryalarında vakit geçirebilirsiniz. Aasee Gölü çevresindeki kafeteryalar size geniş bir çeşitlilik sunarlar.  Ayrıca kesinlikle yöreye özgü Münster peynirini kesinlikle denemelisiniz.

Popüler Restoranlar

 
BAHŞİŞ- Münster’de bahşişler fiyatların içine dahildir. Ayrıca bahşiş vermenize gerek yoktur.