Google+

Arama formu

 Bergen Gece Hayatı

 Bergen Gece Hayatı
 

Bergen, geceleri de oldukça yaşayan bir hayata sahiptir. Kentte belli aralıklarla gerçekleştirilen kültürel festivalleri yanı sıra, geceleri keyifle Bergen’in ışıl ışıl sokaklarında gezebilir, konserlere katılabilir, film ya da performans sanatları izlemeye katılabilirsiniz. Bu seçeneklerin haricinde, kentte müzik ve dans seven turistler ve yerliler için çok çeşitli ve güzel eğlence merkezleri de yer almaktadır.

Bergen’de öğrenciler nedeniyle genç nüfusun da yüksek olmasıyla çok sayıda kulüp bulunur. Calibar; gün boyunca süslü bir kafe, gece ise sıcak bir bara dönüşür. Mekana girebilmek için yaş sınırı 24 olarak belirlenmiştir. Üniversite ve tiyatroya yakın bu yerde geceniz eğlenceli geçecektir.

Feliz; Bergen’in şu anda en iddialı mekanlarından biridir. Kulüp içerisinde bir bar, bir kulüp ve bir salon bulunmaktadır. Yaş sınırı, Cuma ve Cumartesi günleri 24, Perşembe ve Pazar günleri 20 olarak belirlenmiştir.

Landmark; şehrin çok sık ziyaret edilen mekanlarından biri olmakla beraber, sanat öğrencileri arasında oldukça popülerdir. Genellikle hafta sonları elektronik müzik çalan DJ'ler genellikle gece 1 sularında sahneye çıkarlar.

Baran; Makul fiyatlı biraları ve ucuz yiyecekleriyle küçük ama güzel bir pubdır. Müşterilerin çoğu 20-35 yaş arasındadır. Son zamanlarda, farklı mikro bira üreten Baran Bryggeri adlı fabrikasıyla da öne çıkan bir mekandır.

Biskopen; sakin ve samimi bir atmosfere sahiptir ve barmenler son derece bilgili ve kişiseldir. Mekanda canlı müzik yoktur. Sohbet etmek için güzel bir mekan olarak tercih edilebilir.

Rock Café; metal müzikten hoşlanan herkesi bir araya toplayan bir mekandır. Metalden hoşlanıyorsanız, bu mekana gelerek uygun fiyatlı yeme-içme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Pingvinen; Vaskerelven’de yer alır. Burası, Norveç yemeklerinin iyi bir bölümünü de alabileceğiniz çok güzel, ama genellikle kalabalık bir bardır. Time Magazine tarafından da tavsiye edilmiştir. Mekan, gerçek orijinal Norveç yemeklerinin bulunduğu birkaç yerden biridir.

Rick’s; 2. Dünya Savaşı sırasında gestaponun ve Sicherheitspolizei'nin Nazi işgali altındaki Bergen'deki bölgelerinden birinde yer alan eski bir mekandır. O dönemde hem bodrumda hem de binanın en üst katında hapishane hücreleri vardı. Birkaç tutsak, 5. ve 6. kattaki pencerelerden atlayarak intihar edip işkenceden ve sorgulamadan kurtulmuştur. Rick’s içindeki girişte yer alan açık mekan, hayatlarını kaybedenlerin anısına yapılmış bir anıtı barındırır. Bu tarihi mekana giderek de gecenizi geçirebilirsiniz.

Dampen; deniz ortamı olan bir bardır. Birinci katta bir steakhouse bulunur. Mekanda yaş sınırı 20 olarak belirlenmiştir.

Engelen; 30 ve üzeri yaştaki insanlar arasında en popüler mekanlardan biridir. Bazıları mekanın çok şık olmadığını söylese de dans etmek ve arkadaşlarınızla bir şeyler içmek için ideal mekanlardan biridir.

Rubinen; yetişkinler için Bergen'deki en büyük mekanlardan biri olan çok popüler bir gece kulübüdür. Her hafta sonu canlı müzik vardır. Mekanda yaş sınırı 23 olarak belirlenmiştir.