Google+

Arama formu

Tromso Şehir İçi Ulaşım

Tromso Şehir İçi Ulaşım

Tromso şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay in Tromso, Rooms 10 min from sentrum, Sleep In güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Nordic Host Luxury Apts. – Vestregata 72, Heart of Tromsø, Tromsø City Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Amazing Arctic Rooms REKTOR, Amazing Arctic Rooms HAGE, Tromsø Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tromso Activities Hostel, Beijing home, Amazing Arctic Rooms HAGE tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Tromso aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Tromso şehir merkezi oldukça kompakttır ve yürüyerek gezmek için kolaydır. Ancak kenti kışın ziyaret ediyorsanız Arktik Katedral ve Üniversite Müzesi gibi yerlere ulaşmak için toplu taşımaya ihtiyacınız olacak. Şehir içi otobüsler, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar haftada yedi gün boyunca hizmet vermektedir. Tromso’nun belli başlı bölgelerine gece seferleri de yapılmaktadır. Yetişkinler için otobüs biletleri 50 NOK (28 TL) iken çocuklar için 25 NOK (14 TL)’tur. Eğer günlük bilet satın almak istiyorsanız bu ücretler 110 NOK (64 TL) ve 55 NOK (32 TL) olarak değişmektedir. Eğer biletlerinizi otobüse binerken almak yerine önceden alırsanız %25 daha ucuza ulaşım sağlayabilirsiniz. Kirkegata’daki Tourist Information Office’ten, Storgata’daki WITO-kiosk’tan veya Narvesen şubelerinden günlük veya haftalık biletler satın alabilirsiniz.

Bussring sistemi ile Tromso’nun şehir dışında kalan bölgelerine gidebilirsiniz. Tromso ilçe otobüsleri ile Hella, Brensholmen, Sommaroy ve Oldervik gibi ilçelere ulaşabilirsiniz. İlçe otobüsleri Tromso Tourist Information Office’in yanındaki ana otobüs terminali olan Prostneset’ten kalkmaktadır. Eğer fiyortlar boyunca mükemmel manzaralara tanık olmak istiyorsanız ve Tromso’nun diğer bölgelerini görmeye hevesliyseniz express botları ve feribotları kullanabilirsiniz. Skjervoy’a giden botların ücreti 610 NOK iken, Lysnes botlarının ücreti 260 NOK’tur. Havalimanından kent merkezine ulaşmak için 40 ve 42 numaralı otobüsleri veya Flybussen adındaki servisleri kullanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine 15 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz. Havalimanındaki şirketlerden araç da kiralayabilirsiniz.

*Kur fiyatları mayıs 2018 baz alınarak hesaplanmıştır.


Tromso Turları