Google+

Arama formu

Quebec

Kanada’nın en büyük eyaletlerinden birisi olan Quebec’in başkentidir....
Devamı oku
Polis: 911 İtfaiye: 911 Ambulans: 911
Devamı oku
1 Ocak - Yeni Yıl Paskalya'dan önceki Cuma Paskalya Bayramı Victoria Günü...
Devamı oku
rvrentalscanada.files.wordpress.com Quebec Kış Karnavalı (Şubat)...
Devamı oku
Quebec büyük ister alışveriş merkezleri, ister dünyaca ünlü marketleri,...
Devamı oku
Quebec’in gece hayatı çok hareketlidir. Lounge barlar ve publar şehrin...
Devamı oku
kanadakultur.org Quebec yemek kültürü her ne kadar bir Amerikan şehri olsa...
Devamı oku
Quebec Kuzey Amerika’nın en eski yerleşkelerinden biri olarak tarihi ve...
Devamı oku
spiffykerms.com Quebec’te şehir içi ulaşım aracı olarak otobüs ve taksiler...
Devamı oku
Eski mimarisi, sanat dolu sokakları, yıl boyunca yapılan renkli...
Devamı oku
Avrupa aktarmalı veya Amerika aktarmalı gidilebilir. Uçuş süresi yaklaşık...
Devamı oku
Quebec’in güneyinde nemli karasal ilkim, kueyinde ise kutup iklimi...
Devamı oku
Quebec’a tüm pasaport çeşitlerine vize uygulanmaktadır. Seyahat edebilmek...
Devamı oku
Montreal'daki Türkiye Konsolosluğu Adres: Turkish Consulate General in...
Devamı oku
Quebec GMT -5  saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2...
Devamı oku
Quebec’de resmi dil olarak “Fransızca” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Quebec para birimi olarak “Amerikan Doları” kullanmaktadır.
Devamı oku
Quebec, Kanada’nın batısında  bulunan Quebec Eyaleti'nin güneyinde yer...
Devamı oku
Quebec, Kanada’nın kendiyle aynı ismi taşıyan Quebec eyaletinin...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 CAD = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -8.6℃
Şub -6.7℃
Mar -1.3℃
Nis 7.2℃
May 14.2℃
Haz 19.1℃
Tem 22.4℃
Ağu 20.8℃
Eyl 15.9℃
Eki 9.3℃
Kas 2.5℃
Ara -5.3℃
Kısa Kısa...
Ülke: Kanada / Nüfus: 500.000 / Resmi Dil: Fransızca / Para Birimi: Kanada Doları / İklim: Karasal ve Kutup İklimi / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün / UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Bölgeler: Old City bölgesi / Big Mac Index: 4.54$(Türkiye 3.87$)

Quebec Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Quebec, Kanada’nın kendiyle aynı ismi taşıyan Quebec eyaletinin başkenti olup, 500.000 nüfusa sahiptir. Quebec, Kuzey Amerika’nın en eski şehri olarak bilinmektedir.

Quebec Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Quebec, Kanada’nın kendiyle aynı ismi taşıyan Quebec eyaletinin başkenti olup, 500.000 nüfusa sahiptir. Kuruluş yılı 1608 olan Quebec bir Fransız kolonisi olarak kurulmuştur ve ana dili Fransızca'dır. Kuzey Amerika’nın en eski şehri olarak bilinmesinin yanında, aynı zamanda Kuzey Amerika’da halen etrafı surlarla çevrili olan tek şehridir.

Quebec Nerededir?

Quebec, Kanada’nın batısında  bulunan Quebec Eyaleti'nin güneyinde yer almaktadır.

Quebec Para Birimi

Quebec para birimi olarak “Amerikan Doları” kullanmaktadır.

Quebec Saat Farkı

Quebec GMT -5  saat dilimini kullanmaktadır. Türkiye’de kullanılan GMT+2 ile arasında 7 saatlik bir fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Quebec’de sabah 05.00’dir.

Quebec Resmi Dili

Quebec’de resmi dil olarak “Fransızca” konuşulmaktadır.

Quebec Konsolosluk Bilgileri

Montreal'daki Türkiye Konsolosluğu

 • Adres: Turkish Consulate General in Montreal, Canada 1134 Ste-Catherine Street West Montreal Quebec H3B 1H4 Canada
 • Telefon:  (+1) (514) 878-3394
 • Web adresi için tıklayınız.

Quebec'e Ne Zaman Gidilir?

Quebec’in güneyinde nemli karasal ilkim, kueyinde ise kutup iklimi görülmektedir. Kışlar uzun sürmekte, soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yazlar ise kısa ve ılıktır. Kışın sıcaklıkla genellikle -10 derecenin altında olmaktadır. Yazın ortalama sıcaklık ise 15 derecedir. Mevsim şartları dolayısıyla en uygun seyahat zamanı Haziran-Ağustos ayları arasıdır.
 

Quebec'e Nasıl Gidilir?

Avrupa aktarmalı veya Amerika aktarmalı gidilebilir. Uçuş süresi yaklaşık 12 saattir.

Quebec şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Quebec'te Nerede Kalınır?

Eski mimarisi, sanat dolu sokakları, yıl boyunca yapılan renkli festivalleri, lezzet kokan mutfak kültürü ile farklı bir kültüre sahip olan bu Doğu Kanada şehri dünyanın dört bir yanından insanı kendi büyülü sokaklarına davet etmektedir. Şehirde, günümüze kadar gelmiş birçok göçmen yaşamaktadır ve bu şehri çok kültürlü bir yaşam bölgesi haline getirmiştir. Etnik kökenlerden gelen ve zamanında gelmiş olan kolonilerin etkisiyle günümüzde ana dil olarak Fransızca konuşulsa da çoğu kişi İngilizce bilmektedir. Quebec şehrinde şehir içi ulaşım çok gelişmiştir, gideceğiniz yerlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Quebec'te Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Quebec otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Booking.com

Quebec Otelleri

Kanada’nın en büyük eyaletlerinden birisi olan Quebec’in başkentidir. Eski bir şehir olan Quebec, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne kabul edilmiştir. Mutlaka görülmesi gereken Kuzey Amerika’nın diğer şehirlerinden farklı tarihi güzellikleri ile büyüleyen bir şehirdir.


Quebec Otelleri
 

Saint Lawrence Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan Quebec şehrinde görülecek birçok tarihi yapının bulunur. Bunların yanı sıra yıl içerisinde düzenlenen festivaller ile de bir çok turisti ağırlamaktadır. Resmi dil olarak Fransızca konuşulsa da turistik bir şehir olduğu için birçok yerde İngilizce konuşan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Kış ayları zorlu ve soğuk geçtiği için özellikle bahar aylarının sonlarında ve yaz aylarında seyahat edilmesi önerilir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Quebec otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Quebec Şehir İçi Ulaşım

Quebec Şehir İçi Ulaşım
spiffykerms.com

Quebec’te şehir içi ulaşım aracı olarak otobüs ve taksiler kullanılmaktadır. Bu otobüsler, RTC Québec City, Saint-Augustin-de-Desmaures, Wendake ve Ancienne-Lorette bölgelerine hizmet vermektedir. Otobüslerde kullanılan bilet fiyatları aşağıda ki gibidir. Bu biletleri şehrin ana noktalarında ki satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Quebec Gezilecek Yerler

Quebec Gezilecek Yerler

Quebec Kuzey Amerika’nın en eski yerleşkelerinden biri olarak tarihi ve atmosferiyle öne çıkmaktadır. Birçok Amerika şehri modern hayatı, yapıları ve kültürüyle bilinirken, Quebec tarih kokan bir şehirdir. Başlıca gezilecek yerleri Old City, Quebec duvarları, Quartier Petit Champlein, Lawrence Nehri ve Vieux limanı, Saint Anne Beaupre Tapınağı, Montmorency Fall’s Park olmaktadır.

Quebec Mutfağı

Quebec Mutfağı
kanadakultur.org

Quebec yemek kültürü her ne kadar bir Amerikan şehri olsa da Fransız mutfağının etkisi altındadır. Bunda geçmiş de bir Fransız kolonisi olmasının etkisi büyüktür. Quebec mutfağında domuz eti ve Fransız usülünce hazırlanan yemekler çokça tüketilmektedir. En önemli yemekleri arasında; Fransız bezelye çorbası, soslu ve peynirli patates kızartması olan outine, nişastası alınmış hamur kıvamında patates rendesiyle kaplanmış bir çeşit börek olan rapie pie ve etli bir börek olan tourtieres sayılabilir. Bu lezzetleri Lower Town’da ki restoranlarda denemenizi tavsiye ederiz.

Quebec Gece Hayatı

Quebec Gece Hayatı

Quebec’in gece hayatı çok hareketlidir. Lounge barlar ve publar şehrin ana eğlence mekanlarıdır. Batıda ki Place D’Youville, rue Saint-Jean caddelerinde küçük ama oldukça eğlenceli yerel barlar bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede birkaç gay ve lezbiyen bar bulmakta mümkün. Gece kulüpleri ise daha çok Nouvo aint-Roch bölgesinde yer almaktadır.  Quebec’in eğlence kültüründe canlı caz performansları, blues, rock ve dans müzikleri ağır basmaktadır.

Quebec'te Alışveriş

Quebec büyük ister alışveriş merkezleri, ister dünyaca ünlü marketleri, isterseniz de büyüleyici sokaklarında yer alan butikleriyle alışveriş konusunda çok canlı bir şehirdir. Alışveriş yapabileceğiniz sokaklar genellikle Lower Tower yani aşağı şehirde ki sokaklarda toplanmıştır. Quartier Petit Champlein’in dar sokağında tarihi dekoratif sanat dükkanları ve yüksek moda butik ürünleri satılmaktadır. Rue Saint-Paul caddesinde ise 400 yıllık eski butik dükkanlar bulunmaktadır. Bunun yanında bistrolar, sanat galerileri ve antika dükkanları ile kentin cazibe noktalarından biri olmaktadır. Rue Saint-Joseph caddesi ise orijinal butikleri, pastaneleri, kafeleri ve oyuncak mağazaları ile avrupai bir havaya sahiptir.

Quebec Festivaller


rvrentalscanada.files.wordpress.com

 • Quebec Kış Karnavalı (Şubat)
 • Quebec Karnavalı (Ağustos)
 • Quebec Müzik Festivali (Eylül)

Quebec Resmi Tatiller

 • 1 Ocak - Yeni Yıl
 • Paskalya'dan önceki Cuma
 • Paskalya Bayramı
 • Victoria Günü
 • 1 Temmuz - Kanada Bayramı
 • Eylülün ilk pazartesisi - İşçi Bayramı
 • Şükran Günü
 • 11 Kasım - Anma Günü
 • 25 Aralık - Noel
 • 26 Aralık - Noelden Sonraki Gün

Quebec Faydalı Bilgiler

 • Polis: 911
 • İtfaiye: 911
 • Ambulans: 911