Santiago’da Alışveriş

Boulevard_Parque_Arauco.jpg

Santiago, alışveriş açısından oldukça cazip şehirlerden birisidir. Elektronik eşya, takı, giyim, parfümeri, aksesuar gibi birçok geniş ürün yelpazesine burada ulaşabilirsiniz. Büyük alışveriş merkezlerinin yanında yerel pazarlar da Santiago’da bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Santiago’da alışveriş merkezleri oldukça yaygındır. Burada yerel markalardan ünlü markalara birçok ürünü satın alabilirsiniz.

Alışveriş konusunda farklı seçenekler sunan şehirde alabileceğiniz ürünlerin başında şunlar gelmektedir: Koleksiyon parçaları, sanat tabloları ve parçaları, halı, kilim, kıyafet, aksesuar, kurutulmuşmeyve ve baharat. Sanat parçalarını ve çeşitli bohem ürünlerini bulabileceğiniz en önemli adres Galpon Persa Balmaceda Brasil – Antiguedades’dir. Hem açık hem kapalı alan içerisine kurulu olan bu antik pazarda birden fazla değerli ürünü bir arada bulabilirsiniz. Halı ve kilim gibi ürünler satın almak isteyenler ise Rugs.cl mağazasını ziyaret edebilir. Fiyatlar biraz piyasanın üzerinde olsa da orijinal ve antika oluşu ile dükkândaki ürünler oldukça rağbet görmektedir. Baharat ve meyve gibi satın almak isteyen ziyaretçiler için ise önereceğimiz adres Vega Market ve Artesanos Caddesi’nde bulunan Mercado de Abastos Tirso de Molina pazarı olacaktır. Oldukça renkli olan bu pazarlar size birden fazla ürünü bir arada bulma imkânını sağlamaktadır.

Santiago’da yer alan önemli alışveriş merkezleri arasında ise Parque Arauco, Alto Las Condes içerisinde yer alan mağazalar ve dükkânlar yer almaktadır. Bunun yanında moda tutkunu olanlar için ise Alonso de Cordova ve Nuava Custonera caddelerini ziyaret etmelerini öneririz. Alışveriş konusunda ünlü olan bu caddeler kesinlikle uğranılması gereken yerler arasındadır. Bunun yanında gidebileceğiniz önemli alışveriş merkezleri arasında ise Costanera Center, Trip Chile, Los Dominicos Handicraft Village, Alto Las Condes, Mall Sports, La Vega Central, Centro Artesanal Santa Lucia, El Mundo del Vino Isidora Goyenechea, Feria Artesanal Santa Lucia, Mercado Tirso de Molina, Mall Florida Center, Barrio Meiggs - Estacion Central, Mall Plaza Los Dominicos ve Easton Premium Outlet Mall yer almaktadır.

Santiagosokakları hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli fotoğrafları görüntüleri yakalayabileceğiniz bir yerdir. Yiyecek ve içecek çeşitlerinin yanında kurulan stantlarda giyim ve hediyelik eşya alışverişi yapmanız da mümkündür. Katılacağınız pazarlar oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır. Büyük alışveriş merkezlerinde yapamayacağınız pazarlığı gece pazarlarında yapmanız mümkündür. Bu pazarların en büyüğü şehir merkezinde kurulmaktadır. Market Madness olarak da bilinen bu pazar her gün saat 06.00-16.00 saatleri arasında açıktır. Dileyenler merkezde burayı da ziyaret edebilir.