Google+

Arama formu

Riyad’da Alışveriş

Riyad’da Alışveriş

Riyad şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Brand New DAMAC Towers Hotel Apartment, جزالة, Celine Home. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Holiday Khaleej Hotel, OYO 226 Riyadh Park, Rafa Homes - Al Falah gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Yamamah, NASEEM, ‏Al Marqab (Males Only) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Riyad aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Riyad’da yaygın bir alışveriş merkezi kültürü vardır. Kapalı alan ve güvenli bölge olması bakımından bu alanlar özellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Öyle ki, bekar erkeklerin alışveriş merkezlerine girmeleri yasaktır. Bu yerlerin dışında alışveriş için şehir merkezinde kurulan pazarlar dikkatinizi çekebilir. Çarşıdaki yerel dükkanlar ve pazarlarda zevkinize göre yöresel ürünler ve ilginç objeler satın alabilirsiniz. Turistik alanlarda İngilizce konuşarak alışverişinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Şehre geldiğinizde almak ya da incelemek isteyeceğiniz ürünler arasında yolluklar, dokuma halı ve kilimler, deri ve deve tüyünden yapılmış ürünler gibi ya da ferah ince bezlerden dokunmuş kıyafetler bulunur. Ayrıca kahve ve hurma gibi tadımlıklar da hediyelikler arasında yerini alacaktır. Meraklıysanız, bu şehirde birbirinden güzel tasarlanan takılar da dikkatinizi çekecektir.


Riyad Turları