Koh Samui Gece Hayatı 

best-samui-nightlife.jpg.jpg

Koh Samui gece hayatı, dünyanın en iyisi olmasa da Tayland’ın en iyileri arasındadır. Adanın dolunay partileri efsanevidir ve günün yorgunluğunu yumuşak beyaz kumda atmak isteyen hevesli ziyaretçileri çekmeye devam etmektedir. Gece hayatının diskolar, kulüpler ve bira barlarıyla dolu olması özellikle gençleri kendisine çekmektedir. Gece hayatı oldukça çeşitli ve zengindir. Ucuz viski ve biralarıyla hizmet veren sofistike gurme restoranlarından ülkenin ünlü transseksüel kabare gösterilerine kadar çok sayıda alternatife sahipsiniz.

Chaweng Beach bölgesi Koh Samui’deki en iyi gece hayatına sahiptir. Adanın en uzun plajına sahip olan bu bölgede güneş batınca yapılacak en iyi şey kendinizi hareketli gece hayatına bırakmaktır. 150 metre genişliğindeki plajıyla bölgenin en ünlü mekânlarının başında Ark Bar gelmektedir. Ateş dansçıları ve ateş şovlarıyla ünlü mekânın en çekici yönü ise beyaz kumlu plajda yemek ve dans imkânı sunmasıdır. Soi Green Mango bölgedeki bir diğer gece kulübüdür. Soi Green’in öne çıkan özellikleri ise gürültülü ve hareketli bir ortama sahip olmasıdır. Kaosu andıran atmosferiyle gece hayatının enerjik üyelerini ağırlayan bir gece kulübüdür. Bölgenin en özgün mekânlarından biri On Street Bar’dır. Küçük bir zemin üzerine kurulu bu mekân, parlak renklerle boyanmış demir ve geri dönüştürülmüş ahşaptan yapılmıştır. Samimi ortamıyla her daim popülerliğini koruyan bu barda, birbirinden lezzetli tropikal kokteylleri deneyebilirsiniz.

Koh Samui gece hayatının vazgeçilmez parçalarından biri de plaj kulüpleridir. Buralarda lezzetli yiyeceklerin tadına baktıktan sonra ayaklarınızı kuma basarak içkinizi yudumlayabilirsiniz. Chaweng’deki Ark Bar ve Lipa Noi’deki Nikki Beach Samui en ünlü plaj kulüpleridir. Adanın tropikal esintileri eşliğinde hem denize girip hem eğlenmek istiyorsanız plaj kulüpleri en uygun seçenektir.

Koh Samui’ye bağlı Koh Phangan da gece hayatının en önemli noktalarındandır. Dünyaca ünlü dolunay partileri bu adada düzenlenmektedir. Phangan Adası’nın en güney ucundaki Haad Rin Plajı’nda düzenlenen dolunay partileri her seferinde dünyanın en muhteşem festivaline dönüşmektedir. Gece boyunca şafağın ilk ışıklarına kadar süren partilere 30 binden fazla insan katılmaktadır. 800 metrelik kumsal üzerinde çıplak gözle görülebilen yıldızların altında muhteşem bir gece geçirmek istiyorsanız bu partilerden birine mutlaka katılmalısınız. Parti sonrası temizlik maliyetinden dolayı 100 baht’lık bir giriş ücreti belirlenmiştir. Dolunay partilerine katılmadan önce internet üzerinden parti programlarını takip edip hangi günde düzenlendiğine dikkat etmelisiniz.

Samui’de günbatımı barlarında, ufukta kaybolan güneşin ve denizin mükemmel manzarasına karşı ustaca hazırlanmış kokteylinizi yudumlayabilirsiniz. Palmiye ağaçlarının dibinde, kumsalın tadını çıkararak eğlenebileceğiniz bu mekânlarda günbatımının ardından daha hareketli bir atmosfer hâkim olmaktadır. Tropikal esintiyle okşanacağınız en popüler günbatımı barlarından bazıları şunlardır: Taling Ngam’daki Air Bar ve The Virgin Coast, Lipa Noi’deki Nikki Beach Samui ve Maenam’daki Woobar. Günbatımı barların gece yarısına gelmeden kapandığını belirtmekte fayda var.