Ankara'da Nerede Kalınır?


 

Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin şehrin merkezinde ve popüler ve turistik noktalara yakın olabilecekleri Çankaya, Kızılay, Ulus, Kavaklıdere gibi en güvenli semtlerde kalmaları tavsiye olunur. Lüks veya orta bütçeye uygun en tanınmış oteller ulaşım ve pratiklik açısından Kızılay Meydanı’nda, Kuğulu Park çevresinde ve Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde yer almaktadır. Genellikle merkezden uzaktaki otellerde eğer bir tura bağlı değilseniz ve kalabalık arkadaş grubunuzla gezmiyorsanız kalmanızı tavsiye etmeyiz. Merkezden gece otelinize dönerken zorlanabileceğiniz gibi ulaşım ağı sorunu yaşayabilme ihtimalinize karşı da merkezden uzak yerlerde kalmanızı önermiyoruz. Bununla birlikte merkezden uzak noktalar elbette daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Ev kiralama sitelerinden seyahatiniz süresince ev tutmayı düşünüyorsanız en güvenli yerler olarak yine yukarıda belirtilen semtleri öneririz. Geçmişten bugüne “memur şehri” diye bilinen Ankara son zamanlardaki atılımlarıyla lüks otellere de ev sahipliği yapmaya başlamıştır.

Ankara’da 5 yıldızlı oteller gibi 3-4 yıldızlı oteller de mevcuttur. Bütçenize en uygun oteli bulmanız mümkündür. Hangi oteli seçerseniz seçin emin olabileceğiniz tek şey Türk misafirperverliğini yerli veya yabancı her turistin deneyimleyecek olmasıdır. 2-3 yıldızlı otellerde bile sağlanacak hijyenden ve gösterilecek iyi hizmetten şüphemiz yok. Ayrıca hemen hepsinde ücrete dahil kahvaltı hizmeti ve ücretsiz internet mevcuttur. Biraz daha konforlu ve lüks seçenekler arayanlar için en güzel alternatiflerde küvet ve jakuzi hizmeti odalarda bulunabilecektir.

Ankara’ya gelmişken merkezin dışında kalan fakat görmeniz gereken adresler Kızılcahamam ve Beypazarı’dır. Üstelik Beypazarı’nda turistlerin konaklaması için otel konsepti oluşturulan tarihi konaklarda kalmak sizin için apayrı bir deneyim olacaktır. Tarihi konaklarda geceliği 150 liradan 450 liraya kadar oda seçenekleri mevcuttur. Ankara’ya kışın gitmenizi tavsiye etmediğimiz gibi İç Anadolu’daki bu konakları gece üşüme riskinden dolayı kış mevsiminde tercih etmenizi de önermeyiz. Sadece Ankara dışında değil, şehrin merkezinde de tarihi konaklarda kalma fırsatınız var. Hamamönü semtindeki 19. yüzyıldan kalma konaklar son zamanlarda turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir ve konaklar da artık Ankara turizminin bir parçası olmuştur.

Ankara için mayıs-haziran ve eylül-ekim ayları turistik geziler için en iyi seçenekler olduğundan otel rezervasyonunuzu en geç bahar aylarının başında yapmanızı öneririz. Konaklamanız boyunca, en güvenli otellerde dahi güvenlik ihlali sık görülen bir durum olduğu için, özel eşyalarınıza dikkat etmeye özen gösteriniz.

Bu önerilerimizi dikkate alarak ve ücretsiz iptal ve kredi kartsız işlem gibi seçeneklerden yararlanarak rezervasyon sitelerinden Ankara seyahatiniz için en uygun oteli ayarlayabilirsiniz. Bu gibi sitelerde otellerin kendi sitelerinden çok daha düşük fiyata rezervasyon yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.