Büyükada Festivaller

1

Büyükada’da bunca gezilecek yer, denize girecek bunca koy olur da festival olmaz mı? Elbette olur. Büyükada’daki en önemli etkinlikleri yazımızda sizin için derledik. Seyahat planlarınızı bu festivallere göre belirlemek isteyebilirsiniz. Böylece şehir hayatına ne uzak ne yakın olan Büyükada’da ailenizle veya arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilirsiniz.

Rakı-Balık Festivali: Rakı-Balık Festivali, Büyükada için en önemli etkinliklerden biri. Birkaç ay önceden almanızı tavsiye ettiğimiz biletinizle dilediğiniz restorana girip rakı-balık-meze ziyafeti yapabilirsiniz. Üstelik festivale davet edilen hem Türk hem Yunan müzisyenler bu ziyafeti daha da renklendirecek. Ana yemek öncesi yiyeceğiniz mezelerin dışında gurme lezzetler de stantlarda sizi bekliyor olacak.

Prens Adaları Yüzme Şampiyonası: 1984 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası Prens Adaları için en önemli etkinliklerden bir diğeri. Kınalıada’da başlayan ve her sene kesintisiz düzenlenen yarışı Büyükada’dan da takip edebilirsiniz.

Adalar Yaz Kültür-Sanat Festivali: Adalar Kültür Derneği’nin tüm emek ve çabasıyla her sene gerçekleştirilen Adalar Yaz Kültür-Sanat Festivali, Büyükada’da renkli vakit geçirmenizi sağlayacak etkinliklerden. Yaklaşık iki ay boyunca Prens Adaları’nda gerçekleşen etkinlikler sanatın her dalına ev sahipliği yapıyor. Resim sergileri, söyleşi ve imza günleri, konserler, dinletiler festival çerçevesinde seyircilerle buluşuyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.