Isparta’daki Festivaller

Isparta’da özellikle turistleri çeken 2 tane festival bulunmaktadır. Bunların ikisi de çiçeklerle alakalı olan festivallerdir. Güzel kokulu Isparta festivallerinin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Festival dönemlerinde şehrin kalabalık olacağını unutmamanızı öneririz. Bunun için otellerde önceden rezervasyon yaparsanız bir sorunla karşılaşmazsınız.

Gül Festivali: Ardıçlı köyünde gerçekleşen festival önce gül hasadıyla başlamaktadır. Ardında hasat yapılan güllerin sularının çıkarılması, reçellerinin yapılması gibi aktiviteler yapılmaktadır.Isparta Belediyesi desteğiyle gerçekleşen festival mayısın ikinci haftası gerçekleşir. Rengârenk güllerin dâhil olduğu bu festivale katılmak isterseniz mayıs ayında Isparta’ya gitmenizi öneririz.

Lavanta Festivali: Haziranda başlayıp ağustos ayına kadar süren lavanta hasadı süresince olan Lavanta Festivali, özellikle son yıllarda daha da çok ilgi görmektedir. Festival boyunca Kuyucak köyünde lavanta bahçeleri geziliyor, lavanta hasadı yapılıyor. Muhteşem koku eşliğinde eşsiz fotoğraflar çekmek isteyenler için bulunmaz bir etkinliktir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.

Siz de kendinize uygun bir Isparta oteli seçip bu festivallere katılabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı