Sakarya Gece Hayatı

Her ne kadar sürekli gelişmekte olan bir şehir olsa da yaklaşık 1 milyon nüfusu olan Sakarya’nın gece hayatı pek aktif olmasa da geceleri eğlenmek isteyenler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Sakarya’da gece hayatı genellikle kafe, bar, club ve meze, rakı, balık tarzı sofraların kurulabileceği meyhane tarzı mekânlarda geçer. Yaz döneminde deniz turizmi ile öne çıkan Karasu ilçesinde ise gece hayatı il merkezine göre özellikle yoğun dönemlerde daha canlıdır.

Köprübaşı Restaurant, Sakarya’da geleneksel meze rakı sofralarını oluşturabileceğiniz mekânlardan biridir. Eski Sakarya Köprüsü girişinde bulunan mekânda sürekli futbol müsabakaları gösterilmektedir ve müzik yayını yoktur. Meyhane kategorisinde bir diğer mekân Adapazarı – İzmit yolu üzerinde Serdivan ilçesine bağlı olan Gürkan Restaurant’tır. 1972 yılından beri aynı yerinde hizmet veren işletmenin açık bir alanı da bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında ilgi gören açık alanında yemeğe eşlik eden tek ses etraftaki ağaçların yapraklarının hışırtısı ve kuş sesleridir. Sakarya’da gece gidilebilecek meyhanelerden bir diğeri ise Sapanca ilçesinde, Sapanca Gölü kenarında bulunur. Green Blue Restaurant, yaz aylarında Sapanca Gölü’nün üzerine uzanan kocaman bir iskelenin üzerinde, eşsiz göl manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyip içkinizi içebileceğiniz bir ortam sunar.

Sakarya il merkezinde, genellikle öğrencilerin takıldığı bira içip atıştırmalıklar yenebilecek birkaç mekân bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan zıBAR, merkezde gece eğlencesi için en çok tercih edilenlerinden biridir. Konser gibi etkinliklerin düzenlendiği Radio PubPerformance Hall, Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunur ve Sakarya’da gece hayatı için sık tercih edilen mekânların başında gelir. Ayrıca, Sakarya merkezde gece hayatı için tercih edilebilecek Queen Pub & Lounge, Green Pub, Barcelona Pub, The Room gibi bar tarzı bulunmaktadır.

Sakarya’da gece hayatının en önemli temsilcilerinden biri de Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan ve zaman zaman çeşitli konser organizasyonlarının ve partilerin düzenlendiği People Club & Lounge’dur. Hareketli ortamıyla öne çıkan mekânlardan bir diğeri ise de Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan City Plus’tır. Ek olarak ilçe merkezinde Çark Caddesi ve etrafında geç saatlere kadar açık olan birçok kafe tarzı mekan bulunmaktadır.

Sakarya’nın yazın favori olan ilçelerinden biri Karasu’da yaz dönemi gece hayatı pek canlıdır. Karasu ilçe sınırları içerisinde Lion Club, özellikle yaz döneminde hareketli olan Ibiza Beach Club ve Fan Club Arena gibi gece eğlencesinin bol olduğu seçenekler bulunmaktadır.

Sakarya’nın Sapanca gibi turistlerin ilgisini çeken ilçelerinde bazı konaklama tesislerinin kendilerine özel barları da bulunmaktadır. Bu seçeneklerden en iyilerinden biri Sapanca Gölü kenarındaki konumuyla Richmond Nua Wellness Spa tesisi içerisinde bulunan Vital Bar’dır. Sapanca’nın en kaliteli tesislerinden biri içinde konumlanmış olduğu için Vital Bar’daki içecek seçenekleri de bir o kadar kalitelidir.

Sakarya, gece hayatı konusunda çok aktif olmasa da sunduğu seçenekler ile birlikte şehirden gece hayatı konusunda beklentisi olan ziyaretçilerini memnun edecektir.