Şehir İçi Ulaşım

Urla’da toplu ulaşım halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Eski bir liman kenti olan Çeşmealtı Urla’nın en güzel yerlerinin başında gelmektedir. Limanda oturup bir şeyler yemek ve gün batışını izlemek isterseniz 738 ESHOT Çeşmealtı-Urla otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Otobüsün kalkış ve varış saatlerini buradan inceleyebilirsiniz: http://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/738/288?AspxAutoDetectCookieSu...

Urla küçük bir yerleşim yeri olduğu için yürüyerek gezmek oldukça keyiflidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçlarında İzmirim Kart kullanılmaktadır. Toplu ulaşımda büyük kolaylık sağlayan İzmirim Kart’ınızı şehirdeki birçok satış noktasından temin edebilirsiniz.

Ücret tarifesini buradan öğrenebilirsiniz: http://www.eshot.gov.tr/tr/UcretTarifesi/114/77

Urla’da şarap bağlarınız gezmeyi düşünüyorsanız Kuşçular-Yağcılar-Demircili parkuruna özel aracınız ile gidebileceğiniz gibi bisiklet ile de keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bağ Yolu’nun uzunluğu yaklaşık 25 kilometredir. Urla Bağ Yolu’nda ziyaret edebileceğiniz yedi şarap evi bulunuyor. Dilediğinize uğrayabilir ve birbirinden lezzetli şarapları deneyebilirsiniz.