Sinop Şehir İçi Ulaşım

Sinop şehir içi ulaşım minibüsler ile sağlanmaktadır. Mesafeler birbirine yakın olduğu için minibüslere binerek dilediğiniz yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Sinop minibüslerinde indi-bindi ücreti tam 2 TL, öğrenci ise 1,5 TL’dir. Otogara gitmek isterseniz tam 2,25, öğrenci 1,75 TL, Sinop Havaalanı’na minibüs ile ulaşım ise tam 2,50, öğrenci 1,75 TL’dir. Sinop Türkiye’de trafik ışıklarının bulunmadığı tek şehirdir. 1998 yılında İl Trafik Komisyonu tarafından ulaşımda aksamalara neden olduğu için kaldırılan trafik ışıklarına rağmen şehir trafiği oldukça sakindir.

Sinop Otogarı şehir merkezine 6 kilometre mesafede yer almaktadır. Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının özel servisleriyle otogara ücretsiz ulaşım sağlayabileceğiniz gibi minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Sinop şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif ise taksilerdir. Dilerseniz şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden günlük araç kiralayarak Sinop’u doyasıya gezebilirsiniz.

Sinop Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1993 yılından bu yana hizmet veren Sinop Havalimanı şehre daha kısa sürede ulaşmak isteyenlerin ilk tercihidir. İstanbul’dan direkt olarak karşılıklı uçuşların yapılması ile her gün hem iş hem de seyahat amacıyla pek çok kişi Sinop’a gelmektedir. Diğer büyük şehirlerden de İstanbul aktarmalı olarak şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için minibüs, taksi ve transfer servislerini kullanabilirsiniz.

*Ulaşım fiyatları 2018 yılına aittir.