Google+

Selanik’te Nerede Kalınır?

98512 Nis 2017Lokasyon Detay

Selanik’te, şehrin farklı bölgelerinde her kesime hitap edecek konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Şehrin görülmesi gereken turistik yerlerinin çok büyük çoğunluğu birbirine yürüme mesafesinde bulunduğu için konaklayacağınız bölgeyi seçerken Avrupa’nın büyük şehirlerine kıyasla biraz daha rahat davranabilirsiniz.

Şehrin en ünlü ve aynı zamanda merkezinde bulunan Aristotelous Meydanı’nın bulunduğu çevre konaklamak için en iyi seçeneklerden biridir. Oldukça hareketli olan bölgede birçok otel, restoran, kafe ve mağaza bulunmaktadır. Hareketli olmasının yanında güvenilir bölgeler arasındadır. Ancak otel fiyatları orta ve ortanın üstündedir. Lüks bir yerde konaklamak istiyorsanız Aristotelous Meydanı’nda bulunan 5 yıldızlı Electra Palaca Thessaloniki, şehrin en lüks otellerinden biridir. Muhteşem konumu ve mimarisinin yanında misafirlerine teras restoranından spor salonuna farklı olanaklar sunmaktadır. Tercihinizi daha ekonomik bir seçenekten yana kullanmak isterseniz ise meydana yalnızca 5 dakikalık mesafede bulunan Turist Hotel’i deneyebilirsiniz.

Selanik’in eğlence hayatını sonuna kadar yaşamak istiyorsanız tercihinizi Selanik’in barlar sokağının da bulunduğu Ladadika bölgesinden yana kullanmalısınız. Limanın batısında kalan bölge eskiden şehrin tehlikeli kısmı olarak kabul edilse de şuan gece hayatının kalbinin attığı yer durumuna gelmiştir. Dar sokakları ve neoklasik mimariye sahip binaları ile eski bir bölge olan Ladadika’da konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Colors Ladadika Central, bölgenin merkezinde yer alır. Çevresinde yürüme mesafesiyle ulaşılabilecek birçok taverna ve restoran bulunmaktadır. Sahil ve Selanik Limanı da sadece birkaç adımlık mesafededir.

Selanik seyahatinize, sabahları denize karşı uyanarak daha fazla keyif katmak isterseniz sahil kısmında kalabilirsiniz. Promenade olarak isimlendirilen sahil şeridi Nikis Meydanı’ndan başlayarak şehrin sembolü Beyaz Kule’nin ötesine kadar uzanır. Çeşitli kafe, bar ve restoranlarıyla günün her saati oldukça hareketli olan bölge hem lokaller hem de turistler tarafından tercih edilmektedir. Daios Luxury Living, Selanik ziyaretinizi unutulmaz hale getirecek otellerden biridir. Beyaz Kule’ye çok yakın olan otel denize açılan pencereli odalarıyla ünlüdür.

Daha uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için yine oldukça merkezi olan Egnatia ve Rotonda bölgelerini ya da Navarino ve Xan Meydanı çevresini tercih edebilirsiniz.

Selanik ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-