Google+

Arama formu

Simi Adası’nda Gece Hayatı

Simi Adası’nda Gece Hayatı

Simi Adası’nın geceleri de gündüzleri gibi diğer Yunan adalarına göre çok daha sakin geçmektedir. Günbatımı ile beraber oldukça romantik bir adaya dönüşen Simi’de sabaha kadar süren çılgın partiler ya da kalabalık gece kulüpleri bulunmaz. Bu nedenle Simi, hareketli bir gece hayatı bekleyenler için doğru seçenek olmayacaktır. Ancak Simi’de hareketli gece hayatı olmaması gecelerin oldukça keyifli geçtiği gerçeğini değiştirmiyor. Gecenin keyfini çıkarmanız için birbirinden şık ve hareketli tavernaların sonrasında Gialos’ta liman boyunca uzanan ve Chorio’da yamaçlarda kurulu barları tercih edebilirsiniz. Bunların yanında farklı koylarda yer alan mekanlar da sahilde güzel bir yemek ve yerel şaraplar ile oldukça keyifli olacaktır. Adaya göre daha hareketli bir gece hayatı isterseniz ise Ağustos ayı diğer aylara göre daha hareketli geçmektedir.

Simi Adası’nda gece hayatı aslında akşam yemeği ile başlamış sayılır. Adadaki birçok restoranda geleneksel müzikler ve eğlenceler yer almaktadır. Yemeğinizi yerken Yunan kültürüne ait müziklerle zaman geçirebilirsiniz. Daha hareketli bir yemek istiyorsanız özellikle canlı müzik bulunan tavernaları tercih etmeniz iyi olacaktır.

Gialos bölgesinde limanın güney kısmında bulunan the White House Cafe adanın en popüler barlarından biri. Bazı zamanlar canlı müziğin de olduğu bu mekanda yerliler ve turistler ile hareketli bir ortam bulabilirsiniz. Gialos bölgesinin meydanında bulunan Stella Cafe ise akşamüstü bir şeyler içmek ve oturduğunuz yerden adanın yaşamını seyretmek için oldukça güzel.

Jean and Tonic, adanın tepesinde yani Chorio bölgesinde bulunuyor. Eğlencenizi biraz daha uzun tutmak isterseniz özellikle yerliler tarafından ilgi gören bu barı tercih edebilirsiniz.