Google+

Arama formu

Asya’nın Gidilesi ve Görülesi Yerleri

Asya’nın Gidilesi ve Görülesi Yerleri

Hindistan

Ülkenin başkenti Delhi, Tac Mahal’a ev sahipliği yapan Agra görülmeye değer yerlerden yalnızca birkaçıdır. Goa şehri sahilleriyle dikkat çekse de Racasthan, büyüleyici kaleleri ve zengin tarihi ile unutamayacağınız bir tatil noktasıdır. Çok güneşli olması durumunda kuzeye Himalayalar’a gitmeyi, Manali’yi veya Dalai Lama’nın evini ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

Fotoğraf: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Karakoram-West_Tibetan_Plateau_alpine_steppe.jpg/800px-Karakoram-West_Tibetan_Plateau_alpine_steppe.jpg

Asya’nın Gidilesi ve Görülesi Yerleri

Tayland 

Pek çok seyahat sever  Tayland’ın başkenti Bangkok’taki hızlı hayat tarzını tercih etmektedir. Chiang Mai, tapınakları ile de turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasındadır. Her yıl bir milyondan fazla turist çeken Chiang Mai, kültür festivalleriyle büyük gece marketleriyle, dağ yürüyüşleri gibi etkinlik seçenekleriyle pek çok insanın gözdesi haline gelmiştir.

Fotoğraf: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/40/Bangkok_Wat_Phra_Kaew_Tapinagi.jpg/640px-Bangkok_Wat_Phra_Kaew_Tapinagi.jpg
 

Vietnam
Vietnam

Vietnam

Ha Long Körfezi, kuzey Vietnam’da, Çin sınırına yakın bir konumda bulunmaktadır. Vietnam’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken Ha Long Körfezi, 1994 yılında UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Vietnam’ın en bilinen liderlerinden Ho Chi Minh’in Mozolesi de ziyaret edilmesi gereken bir diğer yerdir.

Fotoğraf: http://www.jod.uk.com/media/1191/halong-vietnam-hero.jpg?width=1280