Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel Biralarını İçebileceğiniz Şehirler

Dünyanın En Güzel Biralarını İçebileceğiniz Şehirler

Bira üretimi son zamanlarda küçük bir heves olmaktan adeta bir akım olmaya dönüştü ve artık seyahatlerinde insanlar için güzel bira bulmak atıştırmalığın yanında tüketmelik içecek bulmaktan çok daha önemli bir aktivite haline geldi. Bira içmeniz gereken, dünyanın her köşesinden 10 harika yer bu listede.

Fotoğraf: http://s4.scoopwhoop.com/anj/beeeeer/949321261.jpg

1 – Brüksel, Belçika
1 – Brüksel, Belçika

Belçika’da eskiden bira, kirli içme suyunun yerine tüketilen bir içkiymiş. Bu da en iyi mayalanmış biralarının tarihinin 11. yüzyıla kadar dayanmasını sağlamış. İlk olarak Flaman ve Fransız manastırları bira mayalamaya başlamış. Bu geçmişi sayesinde de Brüksel bugün dünyanın en önemli bira üreticisi şehirleri arasında bulunuyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/5706800f3611d1925abe839c/master/w_144...

2 – Münih, Almanya
2 – Münih, Almanya

Münih, Oktoberfest’in ev sahibi. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok aslında...  Festivalinin varlığı bile biranın su gibi aktığı bu Bavyera başkenti bu listede en üst sıralara koymak için yeter de artar bir sebep. Ancak Almanya’da biranın tadını çıkarmak için sonbaharı beklemenize de gerek yok. Bin yıla yakın bira üretimi tarihiyle Münih, bira severler için es geçilmemesi gereken şehirlerden.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/57067fff9adc6caf5afe3fe9/master/w_144...