Google+

ALMANYA'NIN EN TEMİZ VE EN YÜKSEK GÖLÜ: KÖNİGSSEE

582608 Ara 2014Gezi Notu
Goksu KoksoyGoksu KoksoyGezgin08 Ara 201458260 Yorum

Almanya'nın Bayern bölgesinde Berchtesgaden'a 5 km uzakta bulunan Königssee, Almanya'nın en temiz ve en yüksekte bulunan gölü. Bu yüzden göl üzerinde sefer yapan tekneler 1909'dan beri tamamen elektrik ile çalışıp çevreye zarar vermiyor.

Münih

Münih-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Eğer göl üzerinde St. Bartholomä'ye giden bot turuna katılırsanız ki katılmakta fayda var, tekne bir noktada duruyor ve yankısı ile ünlü bu yerde trompet çalıyorlar. 7 kere yankılanan sesi dinlemek insanın hayatında bir kere yaşayacağı güzelliklerden biri. Bu deneyim ancak çok yoğun sis olduğu zamanlarda tam olarak gerçekleşemiyor.

Münih-2

Eğer bota binmek istemezseniz gölün çevresinde çok sakin olan ormanlık alan içindeki yolu takip edebilirsiniz.

Münih-3

Münih-4

Königssee'ye birkaç farklı mevsimde gite şansım olduğu için fotoğraflar farklı dokuları yansıtıyor.

Münih-5

Münih-6

Not: Königssee'ye giden 841 numaralı otobüs Berchtesgaden'dan yaklaşık saatte bir kalkıyor.

www.fromdasegg.com

Münih şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Münih'teki Orijinal Pub Crawl (25 €), Zeichen & Wunder: Münih şanslı yerler (16 €), Münih Residenz: Hercules Hall STar Konseri (57 €), Münih: Residenz Mahkemesi Chapel Konser (32 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar