Kuşadası Gençlik Festivali

Herkese kocaman selam. İşte karşınızdayım ve burda olmaktan da gayet memnunum . - sizinle paylaşmak istedigim ilk anıma  geçicek olursak: Kuşadasında 200 tl ile 4 gün 

E neler yaptın bakalım? ilk olarak şunu söylemeliyim ki internette geziniyordum ve bu seneyle beraber üçüncüsüne gidecegim Zeytinli Rock Festivali biletini yazın başından almaya karar verdim ve macera başladı. Biletimi hep kombine+kamp olarak alırım, bileti alma işlemlerini uygularken karşıma Zeytinli Rock Festivali bileti alana bu sene birincisi düzenlenicek olan Kuşadası Gençlik Festivali bileti sadece 1 (bir) TL yazısı çıktı. E süper diyerek hemen atıldım o bileti de almaya, -yani toplam ne kadar? 156 TL. 2 festival biletini 156 TL ye aldım.

Temmuz kapıya geldiğinde festivale gitme zamanıydı. Çıktım yola Kuşadasına gidicem, ne yapsam ne etsem diye düşünürken Aydın otobanına çıkıp otostop çekme kararı aldım. Fakat İzmirliler bilir Aydın otobanına çıkmak biraz zordur. Hem otobanda dogru bir yer bulmam lazım hem de otobana çıkmam lazım derken baktım vakit kaybediyorum. 20 TL vererek atladım Kuşadası otobüsüne. Yol çok uzun degil 2 saat civarı sürüyor kulaklığınızıda takınca gerisi bahane

-E Kuşadasına varınca nasıl devam ettin? Birde tekmi gittin?- Unutmadan söyleyeyim tektim; Kuşadası'nda otobüsten inince hemen aldım sırtıma çantayı atladım yola sağ elin baş parmağı yukarda olmak koşuluyla 25 dakika bekledim. Duran 2 araba ve bir starex oldu fakat aynı yere gitmiyorduk benim gittigim yere yakın bir yerdende geçmiyordu binemedim.

Unutmadan sorayım nereye gidiyordun Kuşadası'nda? Davutlar Sahili. Daha sonrasında aynı yere gittiğim bir araba durdu ve atladım arabaya. Genelde otostop çekmekten çekinen insanlar olduğumuz için ilk sorulan soru ,acaba ?  Bu konuda şunu söylemeliyimki tabiki yanınızda kendinizi korumak amacıyla bulundurmanız gereken bir biber gazınız olabilir ama kullanıcagınızı pek sanmıyorum.

Festival alanına ulaştıktan sonra ilk işim biraz dinlenmek oldu çünkü festivallerde kapı hep 12 de açılır yazar ama 3 den önce açılmaz ve siz mecburen 3 saat ayakta sırada beklemek zorunda kalırsınız. Bu da işin başka bir yorucu yanı. Festivalin yapılacagı alanı daha önceden bildigim için rahatttım çünkü orası normalde kamp alanı olarak kullanılıyor ve bundan yaklaşık 3 sene önce orada 4 gün kamp yapmıştım.

festivalde bir konseri dinlerken hafif yorgunluk hafif yeni başlıyoruz temalı

14 Temmuz tarihinde festival Emre Aydın konseri ile başladı. Güzel bir geceydi tabiiki ilk gün hep bir ısınma aşamasıdır. 15 Temmuz, Başıbozuk, Yok Öyle Kararlı Şeyler ve İskender Paydaş'ı dinledikten sonra dışarıya biraz vakit geçirmeye çıktım Dışardayken bir telefon aldım ablamdan "Seni almaya geliyoruz". GALİBA DARBE OLUYOR! 

Aslında bundan sonrasını yazmaya pek gerek duymuyorum. Gel gelelim ki 12 de sahneye çıkması gereken MFÖ sahneye geç çıkınca festival alanında bir kargaşa yaşandı. Çantasını alıp kaçanlar mı dersiniz bağıranlar mı dersiniz eşyalarını bırakıp koşan mı dersiniz, hepsi vardı. MFÖ sahneye geçte olsa çıkınca millet biraz yatıştı.

Dışarda televizyon olmayan baraka tarzı dükkan vardı. Haberi duyan oraya geldi yerlere oturduk ve radyodan haberleri dinlemeye başladık işte çocuklarıma anlatıcağım bir anı böyle devam ediyor. O gece kalıcak en güvenli yerin çadır olduğuna karar verip çadırıma döndüm ve yattım. Ertesi sabah ölen öldüğüyle kalmıştı her şey başladığı gibi devam ediyordu.

Sonraki günler 16 ve 17 Temmuz: Duman, Flört, Gripin, Hayko Cepkin, Grup Seksendört gibi grupları dinledik. Tabii iptal olan konserler oldu. Sahneye çıkanlar bir daha çıktı ve unutulmayacak bir şey daha yaşanmış oldu.  Yine dışardayken festivalde tanıştıgım Metin'i gördüm. "Metin! Sahnede kim vardı yahu bu gruptan önce?" sorusuna "Biz!" diye cevap verdi. Geceleri Metinlerle beraber şarkı söylüyorduk; Metin, gitar ve mızıka çalıyordu; Umut Kuzey iptal olan konserler yerine festivale gelenleri dinleyerek karma bi grup kurup sahneye çıkarmıştı. Metin'de onlardan biriydi.

İşte böyle geçti 200 tl ile kuşadası ,binlerce anı ve çok güzel arkadaşlıklar biriktirdim. Darbe gecesi tanıştıgım abilerle hala görüşüyorum ve Zeytinli Rock Festivali'ne de beraber gittik. Harika insanlar. Kamp alanında zorluk çekebilirsiniz; örneğin: mutlaka mat,pike,el feneri,uzun kollu kıyafet,ıslak mendil bulundurun bunlar temel ihtiyaçlar.

İlk haberim oldugu için harf sınırını zorlamak istedim ve bitime gelirken söylemek istedigim son şey ;GEZİNABİ. Tabiiki festivali eğlenerek tamamlamadık. Fakat her şeyin susturulmaya çalışıldığı böyle bir zamanda ayakta müzik sayesinde durduk.