Uyandırılmayı Bekleyen Güzel: Karacaören Gölü - Burdur

Yemyeşil ormanların arasında mavilerle süslenip püslenmiş bir firuze misali benzerini kolay kolay bulamayacağınız pozları vermek için çoktan hazır Karacaören gölü. Zerafetiyle doğal bir gölü aratmayacak ölçüde zarif ve güzel bir görünüme sahip olan Karacaören siz seyahat tutkunlarını bekliyor. Sizler de bu nazik daveti kabul etmekte gecikmek istemiyorsanız rotanızı Karacaören Gölü'ne çevirin.

 
 
DOĞA GÜZELLİĞİNİ KARACAÖREN’DE SAKLIYOR
 

Karacaören Gölü, Burdur ili Bucak ilçesi sınırlarında bulunuyor. Sulama, taşkın kontrolü ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1977-1990 yılları arasında inşa edilmiş. Her ne kadar bir baraj gölü de olsa rüyamsı bir güzelliğe sahip. Karacaören Gölü'nü gördükten sonra bu büyüleyici güzelliğin doğa turizmine bir an önce kazandırılması gerektiğini düşünebilirsiniz.

 

 
KARACAÖREN 1 VE 2 GÖLLERİ


Karacaören barajı iki kısımdan oluşmakta. Karacaören 1 ve 2 gölleri. Her iki gölde biribirine nispet yaparcasına adeta güzellikte, zerafette yarışıyorlar. Karacaören 1 Gölü'ne Burdur-Antalya yolundan dinlenme tesislerine giden yoldan ulaşmanız son derece kolay. Böylece hem bu tesiste yemek ve çay keyfini müthiş bir manzaranın eşliğinde çıkarabilir hem de fotoğraf makinenizde birbirinden güzel manzaraları yakalayabilirsiniz. Karacaören 2 Gölü ise bu tesisin biraz daha yukarısında bulunmakta. Yön levhalarına takip ederek gireceğiniz stabilize bir yoldan firuze renklerle sizi bekleyen Karacaören 2 Gölü'ne ulaşabilirsiniz.
 


 
KIZILÇAM AĞAÇLARI ARASINDA ZARİF BİR GÜZELLİK
 

Karacaören Gölü etrafını çevreleyen kızılçam ağaçlarıyla oldukça zarif bir görünüme kavuşmuş. Özellikle fotoğraf tutkunlarını cezbedecek pozları vermek için misafirlerini sabırsızlıkla beklemekte.

 

 
ALABALIK KEYFİNİ MUHTEŞEM MANZARANIN EŞLİĞİNDE ÇIKARIN
 

Gölde sınırlı sayıda konaklama ve dinlenme tesisi bulunmakla birlikte çok sayıda alabalık çiftliği bulunuyor. Göl kenarında yer alan tesislerde yetiştirilen alabalıkların tadına bakabilir, kuş cıvıltılarının musikisi eşliğinde doğanın en güzel seremonilerinden birinin ketfine varabilirsiniz.

 

 
SAKLI GÖL EVLERİ'Nİ MUTLAKA GÖRÜN
 

Gölün büyüleyici manzarasına sahip Saklı Göl Evleri'nde bungalov tarzı mekanlarda konaklayabilir, özel olarak dizayn edilen terasta kahveniz eşliğinde doyumsuz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 


 
KARACAÖREN'E NASIL GİDİLİR?
 

Karacaören Gölü'ne, Ankara - İstanbul - İzmir istikametlerinden Antalya karayolunu izleyerek Burdur ilini geçtikten sonra Karacaören tabelasını takip ederek bu etkileyici güzelliğe ulaşabilirsiniz.

 


 
GEÇ KALMAYIN
 

Karacaören’in sizi rüya alemlerine daldıracak güzelliğini görmediyseniz, seyahat dünyanıza açacağınız sıradışı bir güzellik penceresi için özgürlünüzü alın ve Karacaören Gölü'ne yelken açın, hep seyahatte kalın...


 

Yazımızın hazırlanmasında desteğini eksik etmeyen Bucak Belediye Başkanı Sayın Süleyman MUTLU beyefendiye çok teşekkür ederim.

 https://www.facebook.com/MURAT-AK-SEYAHAT-YAZARI-946719038715597/