Google+

Arama formu

AMSTERDAM'DA BEDAVA YAPILACAK 10 ŞEY

Ekonomik gezmenin trend olduğu şu günlerde Avrupa'da tuvaletler bile ücretliyken biz size bedava gezmenin sırlarını veriyoruz. Amsterdam hakkında çok şey söylendi ama buralara sık sık gelen biz Gezgin Family'den tüyolar alın dedik, gelince belki işinize yarar...

1) Amsterdam Centraal'in arka kapısından çıktığınızda Buiksloterweg ve NDSM feribotları ile Schellingwouderdijk ve Nieuwendammerdijk'e geçmek bedava; hatta bisikletinizle bile binip farklı yerler keşfedebilirsiniz.

2) Eye Film Ensititü'sünde Hollanda'nın en büyük film arşivi ve laboratuarı olan bu 4 katlı binanın sadece alt katında bedava film izleyebilir ya da gün batımını nehre karşı buradan izleyebilirsiniz.

3) Halk Kütüphanesi olan OBA'da 1 saat internet+müzik ve film izlemek de bedava. Kahvenizi burada içmek de ayrı bir haz verecek size.

4) Begijhof'u bedava ziyaret edebilirsiniz. (Eskiden rahipler ve seks işçilerinin sığındığı tarihi yer)

5) Schutters Müzesi ve Arcom Mimarlik Merkesi (Salı'dan Cuma'ya bedava)

6) Het Muziktheater da ve Het Concertgebouw'da salı günleri bedava konserleri izleyebilirsiniz bu keyifli aktiviteyi kesinlikle kaçırmayın derim.

7) Pırlanta atölyesinde pırlantaların nasıl işlendiğini bedava görüp izleyebilirsiniz. Yalnız yapmanız gereken tek şey www.gassen.com'a girip form doldurmak. Bu sizin bedava giriş biletiniz olacak.

8) Amsterdam şehir arşivini de bedava ziyaret edebilirsiniz. Şehrin tarihi hakkında oğrenebileceğiniz ve görebileceğiniz en güzel fotoğraflar burada.

9) Jordaan semtinde bulunan Noordermark adlı bit pazarı da her ayın ilk pazar günü bedava. Burada kendinize hoşunuza giden antika hediyeleri çok ucuza alabilirsiniz.

10) NDSM'de bulunan sokak sanatçılarının boş ve terkedilmiş binadan oluşturdukları Sanat Tersanesi de bedava. Buraya yukarıda bahsettiğim ücretsiz feribotlarla gidebilirsiniz.
 


ramazan yaka kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

ramazan yaka

1978 Istanbul dogumlu ve ist.Unv.Iktisat fakultesi mezunuyum.Yaklasik 12 yildir hem istanbulda hemde belcikada ikamet ediyorum.Evli ve iki cocuk babasiyim.AIlemle gezmeyi ve yeni yerler kesfetmeyi cok seviyorum.gezgin family adinda bir blog'um  www.gezginfamily.com var ve gezginfamily'i facebook ve instagram hesaplarimizdan bizleri takip...