Hem Romantik Hem İlgi Çekici: Pembe Plajlar

Sevgilime Dünyaları hediye etsem azdır! Ben sevgilime Dünya’da en az bulunan güzellikleri hediye etmek isterim diyenler,listedeki bu beş destinasyondan birinde sevgilisine tatil hediye edebilirler.

Peki plajlarda alışılagelen altın rengi kumların yerine pembe rengi veren ne? Gözün ve ışığın bir numarası mı? sizin için araştırdık. Endişelenmeyin, tehlikeli bir durum yok, doğanın kalbinde her şey doğanın zengin kaynaklarıyla şekilleniyor. Plajlara pembe renk tonu, aslında kırmızımsı pembe bir kabuğa sahip mikroskobik bir organizma olan foraminiferadan gelirken, kum mercan, kabuk ve kalsiyum karbonat karışımıdır. Bir bilim projesi gibi geliyor ama gerçekte gördüğümüz en büyülü şeylerden biri. İşte, dünyanın dört bir yanındaki beş pembe kumlu plaj ve bu plajların yakınında kalınacak en iyi yerler

1

Pink Beach, Komodo, Indonesia

Adını taşıyan ejderhaları kadar ünlenmiş olan Komodo'nun aynı zamanda çok güzel bir de pembe plajı var. Mercan kaplı sular ve uzakta göz alıcı parlak yeşil tepeler arasında bulunan Pink Beach kadar güzel manzaralı başka bir tatil yeri bulmanız pek olası değildir. Pink Beach suları hem yüzmek hem de şnorkelle dalmak için güvenlidir. Turistlere yine de sağduyulu olmaları öneriliyor zira Komodo ejderi ile karşılaşırlarsa hemen uzaklaşmaları tavsiye ediliyor.

Pink Beach manzarası olan resort otellerde konaklayabilirsiniz. Eğer iskelesi olan bir resort seçerseniz Komodo Ulusal Parkı’nı denizden keşfetmek için tekne kiralayabilirsiniz.

1

2- Pink Sands Beach, Harbour Island, Bahamalar

Harbour Island (Liman Adası)olmadan pembe kumsallar düşünülemez. Özgün kolonyal kır evleriyle, meşhur restoranlarıyla, yüzmek için ideal tertemiz deniz suyuyla, pembenin tonlarını barındıran kumsalıyla hayran bırakan, Instagram kullanıcılarının sevgilisi Pink Sand Beach (Pembe Kumlu Plaj) her yıl daha çok ziyaretçi çekiyor.

Pink Sands Beach’de çevrenizde size yardımcı olmak için çevrenizi saran güler yüzlü insanlar sarar. Cam gibi parlak denizde yüzmeye doyamazsınız. Şnorkel ile denizaltındaki canlı hayatı inceleyebilirsiniz. Zıpkınla balık avı için kıyıdan balıkçı teknesi kiralayıp denize açılabilirsiniz.

2

3- Elafonisi Beach, Crete, Greece

Yunanistan Crete’de bulunan Elafonisi Plajı’nı özel yapan sadece büyük şehirden uzak konumu ya da uzak bir vaha hissine sahip olması değil kumsalının da pembe renkli olmasıdır.

Elafonisi Plajı’na 1,5km mesafedeki Chania’da bulunan 17. yy’dan kalma apartta konaklayabilir, eski sakinlerinin kaydettiği kaynaklardan alınan tariflerle hazırlanmış, tarih temalı, lezzetli yemeklerden yiyebilirsiniz.

Sevgilinizle Elafonisi’nin sığ sularında yüzdükten sonra, kır çiçekleri ve kaya oluşumlarının fotoğraflarını çekmek için kum çubuğunun üzerinden yürüyebilirsiniz.

3

4-Spiaggia Rosa, Budelli, Sardinia

1994'te İtalyan hükümeti, mercan sahilini rahatsız eden ziyaretçi kalabalığı nedeniyle Spiaggia Rosa’yı kalıcı olarak ziyaretçilere kapatmak zorunda kalmıştı. Ama dileyen ziyaretçiler yine de komşu Spiaggia di Cavalieri'nin ikonik kıyısını gezebiliyor. Hatta Budelli'nin tek sakini ve bakıcısı Michele Ardu'nun Instagram hesabından bu muazzam kumsal görsellerini takip edebilirsiniz.

Sardinya’da tasarımıyla öne çıkan pek çok otel seçeneğiniz olacak. Özel tasarım otellerin rahatlık ve konforu en az manzara kadar etkileyici fiyat için hiç endişelenmeyin. Fiyatı da oldukça ekonomik otel seçenekleri sizi şaşırtabilir.

4

5-Playa de Ses Illetes, Formentera, Spain

Formentera, yakınındaki İbiza Adası'na göre çok daha az kalabalık bir yerdir. Playa de Ses Illetes, Formentera ‘nın en gözde plajıdır. Yat sahibi tatilcilerle pembe kumsalı paylaşmak için tam bir gün ayırmanızı öneriyoruz. Ardından akşam yemeği için seçeceğiniz adanın gösterişli restoranlarından birinde sevgilinizle leziz soslarla hazırlanmış balığınızın tadını çıkarın. Plaja 15dk mesafedeki tek Michelin yıldızlı restoran olan Can Dani yemeklerini de tatmanızı öneriyoruz.