Seul'de Kaçırılmayacak Bir Festival!

Kore Turizm Organizasyonu ve Kore Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları’na dikkat çekmek için bir festival düzenleniyor. 8 Eylül tarihinde Seul’de gerçekleşecek Pyeongchang K-Pop Festival’de SHINEE, BEAST, Wonder Girls, Boy Republic gibi çok sayıda grup sahne alacak. Bunun yanı sıra festivalde ülkenin kültürünü öne çıkaran etkinlikler de düzenlenecek.

Kısaca bahsetmek gerekirse K-Pop, 90’lı yılların sonunda Güney Kore’de ortaya çıkmış ve internet sayesinde kısa sürede çılgınlığı tüm dünyaya yayılmış bir müzik türü. Pop, dans, R&B ve elektronik müzik türlerinin Güney Kore’de şekil almış modern bir harmanı da diyebiliriz. Düzenlenen bu festivalde de K-Pop’un en önemli temsilcilerini dinlemek mümkün.

Yurtdışından festivale katılacaklar için festival bileti ücretsiz. Hatta yabancılar için sahneye yakın bir yer ayarlanacağı da ayrıca belirtiliyor. Üstelik konuyla ilgilenenler Kore Turizm Organizasyonu’nun desteğini de alabilir. Kore Turizm Organizasyonu’nun yabancılar için sunduğu desteği şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Ücretsiz konser bileti
  • Güney Kore’nin meşhur dizisi Descendants of the Sun oyuncularının imzalı posterleri
  • Ve sürpriz hediye!

Siz de yukarıda listelenen desteği almak isterseniz, başvurularınızı http://pyeongchangkpopfestival.com/ sitesinden yapabilirsiniz. Ancak festivale olan yoğun ilgi sayesinde Ground Zone bölümü tamamen dolmuş durumda. Bu tarihten itibaren yapılacak başvurular Stand Zone için değerlendirilecek.

Ayrıca şunu da belirtmek gerek: Kore Havayolları, Pyeongchang K-Pop Festivali’ne özel 7 Eylül tarihine kadar yapılacak İstanbul-Seul uçuşlarında yüzde 25’lik bir indirim yapıyor. Bu indirim sayesinde İstanbul’dan Seul’e gidiş-dönüş 690 Dolar’a bilet satın alabilirsiniz. İndirimden faydalanabilmek için önce siteden başvurunuzu yapmalı, ardından bilet alımını gerçekleştirmelisiniz. Nitekim bilet alırken konser kuponunu ibraz etmek gerekmekte.

Festival tarihinde çeşitli turlarla Güney Kore’de olacaklar da festivale katılmak için harekete geçebilir. Bu kişilerin de acentelerle görüşüp konsere katılıp katılamayacaklarını öğrenmeleri ve başvurularını yine aynı siteden yapmaları gerekiyor.   

Güney Kore’nin modern kültürüne hâkim olmak isteyenler için de kaçırılmayacak bir fırsat bu festival. Nitekim Koreli gençlerin günlük yaşantılarına dair çok şey söylüyor. Siz de bu kültürü yerinde deneyimlemek istiyorsanız geç kalmış sayılmazsınız, başvurular devam ediyor!

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.