Yemekleriyle Sizi Kendine Tav Edecek Havayolu Şirketleri-Üstelik Ekonomi Sınıfı

Özellikle uzun uçuşlarda yemek faktörünün önemli olduğunu biliyoruz. Beklentilerimiz genellikle çok yüksek olmuyor yani sonuçta birçoğumuz ekonomi sınıfında uçuyor. Fakat bu yemekler kesinlikle tercihlerinizde etkili olabilir. Ünlü şefler, renkli ve doyurucu tabaklar. Sizi uzun süre beraber uçmaya ikna edecek havayolu şirketleri ve yemekleri. 

1.Alaska Airlines: Şef Tom Douglas’tan Cascade Brisket Chili

Tom Douglas Seattle’ın en tanınan ve sevilen şeflerinden biri. Bu başarılı şefin yemeklerini artık gökyüzünde de tadabilirsiniz. Üstelik ekonomi sınıfında. Alaska Airlines ile bir ortaklığa giren şefin lezzetli yemeklerini 2.5 saat ya da daha uzun süren uçuşlarda deneyebilirsiniz.

2.Air New Zeland: Red Wine Braised Beef with Polenta

Yeni Zelanda’dan ya da Yeni Zelanda’ya yapılan uzun uçuşları  Air New Zeland’la yapmayı tercih ederseniz bu uzun isimli güzel yemeklerden deneyebilirsiniz. Tadının gerçekten güzel olmasının yanında Şef Peter Gordon Air New Zeland’ın her sınıfı için ayrı özel menüler düzenlemiş. Bu yemeklerin arasında en lezzetlileri et kulvarında koşanlar.

​3.American Airlines: Chicken Cobb Salad

American Airlines yurt içi, 3 saatten uzun uçuşlarda taze yiyeceklerle aklınızı almaya çalışıyor. $9.49 gibi bir ücretle fotoğrafta gördüğünüz tavuklu, rokfor peynirli, hindi fümeli, marullu ve mısırlı salatayı size sunuyor. Abuk subuk atıştırmalıklara kıyasla hem lezzetli hem de doyurucu.

​4.Austrian Airlines: Viennese Schnitzel

Austrian Airlines 15 euro fazla ödemeniz durumunda size bu gördüğünüz menüyü sunuyor. Şinitzel falan deyip küçümseyebilirsiniz fakat aşçıları ve anlaştıkları ünlü firmalarla kalitenin buluştuğu bu menüler o kadar basit değiller. Uzun uçuşlarda düzgün yemek isteyenlerdenseniz fırsatınız olursa deneyebilirsiniz.

​5.Cathay Pacific: Hong Kong-style Curry Chicken

Cathay Pacific bu güzel ve renkli yemek tepsisinin yanında noodle seçeneğini de içeren çok sayıda atıştırmalığa sahip. Fakat önceliğiniz yasemin pirinçli, tavuklu, salatalı ve tatlı olarak Haagen Dazs’lı menü olmalı. 

6.Delta Air Lines: Strawberry Frozen Yogurt Bars

Delta Air Lines özellikle uzun uçuşlarında yolcularına son derece lezzetli sandviçler ve donmuş yoğurtlu, taze meyveli barlar sunuyor. Özellikle fresh ve hafif şeyler seviyorsanız bu uçuşlar sizi memnun edecektir.

​7.Hawaiian Airlines: Loco Moco

Hawaiian Airlines uçuş sırasında sunulan menüleri klasik bir Hawaii tabağını anlatmak için kullanmış ve ortaya renkli bir menü çıkmış. Pirinç, yumurta, kendine has sosu ve hamburger ekmeği tarzındaki karbonhidratıyla Loco Moco hem biraz lokal tat denemenize hem de alışılmışın dışında bir uçuş yemeği yemenize vesile olacaktır.

8.JetBlue: Kale Salad

New York-JFK ve Boston’dan San Francisco, Los Angeles-LAX’a olan uçuşlarda JetBlue tam anlamıyla sağlıklı bir yemek sunuyor. Bu gördüğünüz tabağın içerisinde sadece marul, kiraz domates gibi bilindik sebzeler değil taze meyve parçacıkları, kinoa, balsamic ve doğranmış lahana  bulunuyor. Özellikle vejetaryenler ve sağlıklı yaşamı destekleyenler için ilaç gibi.

​9.JetBlue: Sirloin Sandwich

Az önce sağlık, vejetaryen gibi kelimelerle bezenmiş bir paragraf yazmış olsak da bu sandviçe hayır demeyeceğimizi bildirmek durumundayız. Neticede Türk genlerimiz var ve ekmek arası şeylere olan zaafımız vazgeçilecek gibi değil, hele ki içinde biftek, şarapla karemelize edilmiş soğan, çedar peyniri ve özene bezene yapılmış soslar varsa.

10.LAN Airlines: Hot Ham and Cheese Breakfast

Şili’de karşılaşabileceğiniz bu kahvaltı menüsü açıkçası çok etkileyici değil ama taze meyve suyu ve meyvelerle güzel hale geliyor. Biz yazmış siz bilmiş olun.

​11.LAN Airlines: Lasagna with Malbec and Flan

Evet az önceki kahvaltıyı belki çok beğenmedik ama bu olmuş. Şef Hugo Pantano’nun düzenlediği bu menünün en güzel yanı kaliteli bir bardak kırmızı şarapla ikram ediliyor oluşu. Lazanya ve soslarının da güzel olduğu söylenenler arasında.

​12.Quatar Airways: Classic Arabic Mezze

Aslında bu oldukça aşina olduğumuz bir damak tadı. Humus, muhammara gibi mezelerin ikram edildiği yemekler hem uluslararası hem de Orta Doğu temelli uçuşlarda oldukça seviliyor.

13.TAM: Ravioli and Dulce de Leche Cake

Bu menünün yemeği oldukça lezzetli ve en güzel kısmının tatlısı olduğu yorumlar arasında.

​14.Virgin America: ‘’Flight Bites’’ Tapas

Tapas sevmeyen? Bu süper renkli güzel yemeğin Virgin America’da veriliyor oluşuna hiç şaşırmıyoruz. İçerikler ve renkler sezondan sezona farklılık gösterse de soslar genellikle sabit kalıyor.

​15.Virgin Atlantic: ‘’Marvellous Mac’N’Cheese’’

Virgin Atlantic çocuk yolcuları için de bir güzellik yapmak istemiş ve onlara Şef Lorraine Pascale’nin bir menüsünü sunmuş. Çocukların özellikle soslarına ve peynir çubuklarına bayıldığını söyleyebiliriz.