cocktail-2511072_960_720.jpg

Cincinnati’de gece hayatı son derece renkli ve dinamik bir yapıya sahiptir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri gece kulüpleri, barlar, kafeler ve müzikli mekânlar Cincinnati’de dolup taşmaktadır. Hafta içi genellikle sakin geçen gece hayatı, hafta sonları her kesimden kitlenin sokaklara aktığı bir zamandır. Cincinnati’de eğlence mekânları genellikle Downtown bölgesinde yer alan 12th Street ve Main Street civarında yoğunlaşmaktadır. Bunun yanında yine Downtown bölgesinde yer alan Fountain Square, Vine Street ve 5th Street ile 8th Street eğlence hayatını sevenlere oldukça renkli ve canlı saatler yaşatacaktır. Akşam saatlerinde başlayan Cincinnati’de gece hayatı, sabahın ilk saatlerine kadar canlılığını devam ettirmektedir. Şehirde genç nüfus fazla olduğu için eğlence hayatı tam anlamıyla yaşanmakta diyebiliriz.

Dünyanın önde gelen turistik mekânlarından biri olan Cincinnati, ticaret, turizm gibi alanların yanı sıra gece hayatı ile de ön plana çıkmaktadır. Şehir, oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bu kozmopolit nüfus içinde en fazla göçmen grup ise Almanlardır. Almanlar, eğlence anlayışlarını ve kültürlerini de Cincinnati’ye taşımıştır diyebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli bira üretim merkezlerinden biri olarak bilinen Cincinnati, birçok farklı bira çeşidini bulabileceğiniz şehirlerin başında gelmektedir. Moerlien ve Little Kings biraları şehirde deneyebileceğiniz farklı tatlar arasında yer almaktadır. Daha fazla bira çeşidini denemek isteyenler ise şehrin merkezinde yer alan Moerlien Lager House barını ziyaret edebilirler. Barda 80’in üzerinde farklı çeşitte bira bulunmaktadır. Bira çeşitlerinin fiyatları ise 5 - 10 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Meyveli ve baharatlı birçok bira çeşidini bu adreste bulabilirsiniz.

Cincinnati hem hızı ile baş döndürücü hem de huzur ile sakinleştirici bir yapıya sahiptir. Şehirde birden fazla aktivite yapabileceğiniz alan mevcuttur. Bunların bir parçasını ise gece hayatı oluşturmaktadır. Dünyanın birçok farklı yerinden birçok kültür ile Cincinnati’de buluşabilirsiniz. Oldukça renkli bir dokuya sahip olan şehir, sizleri sunduğu imkânlar ile büyüleyecektir. Cincinnati gece hayatına katılmak isteyenler konaklayacağı yeri genellikle Downtown bölgesine yakın seçerse ulaşım açısından herhangi bir sorun yaşamayacaklardır. Çünkü gece belli bir saatten sonra toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Taksiler de çok yoğun olduğu için bir yerden diğer bir yere hareket etmeniz zorlaşmaktadır.

Şehirde sizler için derlediğimiz en iyi eğlence mekânları ise şu şekilde listelenmiştir. Cincinnati’de en önemli yerler arasında Old Kentucky Bourbon Bar, 16-Bit Bar+Arcade, MadTree Brewing, Taft's Ale House Bar, O'Malley's in the Alley Bar, Sundry and Vice Club, Quaker Steak & Lube - Colerain, OH Bar, Top of the Park - Residence Inn, Myrtle's Punch House Bar, Corkopolis Bar, The Lackman Bar, The Famous Neons Unplugged Bar, The Harth Lounge Bar, The Overlook Lodge Bear Bar, Mt. Adams Pavilion Club, Knockback Nat's Neighborhood Bar, Bourbon Haus 1841 Bar, Mainstrasse Village Pub, Molly Malone's Irish Pub, Righteous Room Bar, The Skeleton Root Bar, The Stretch Bar ve Queen City Exchange Bar bulunmaktadır.