Google+

Arama formu

Dallas Mutfağı

Dallas Mutfağı
shopify.com

Dallas yemek kültürü olarak Meksika ve Amerikan mutfağının bir karışımına sahiptir. En meşhur yemekleri arasında barbekü biftekleri ve Beef Brisket adı verilen göğüs eti bulunur. En beğenilen biftek restoranları ise Bob’s Steak & Chop House ve Al Biernat’dır. Bunun yanı sıra daha baharatlı, acılı olan Texas-Meksika mutfağını ise Deep Ellum semtindeki restoranlarda bulabilirsiniz. Özellikle  “Spring Creek” isimli bölgede Meksika mutfağından lezzetler sunan 15’den fazla restoran bulunmaktadır. Buradaki menülerde sığır, jambon, sosis, tavuk ve çeşitli sebzelerden yapılmış yemekleri ve mezeleri sadece 10$ gibi bir fiyata yiyebilirsiniz.

Eğer daha çeşitli bir alternatif olarak dünya mutfaklarını tercih ediyorsanız McKinney Caddesi ve Downtown mevkiinde de birçok restoran seçeneği mevcuttur. Yemek dışında güzel bir kafede kahve içip vakit geçirmek istiyorsanız da North Teksas’ta bulunan “Kafe Brezilya” genellikle turistler tarafından tercih edilen güzel bir mekân alternatifidir.
Dallas’ın mutfak lezzetlerini tadabileceğiniz

Popüler Restoranlar:

 
DALLAS’TA BAHŞİŞ- Dallas’ta bahşiş kültürünün olduğu bir şehirdir. Ödeyeceğiniz hesaba göre küçükte olsa bir bahşiş bırakabilirsiniz.