Michigan’da yemek kültürü oldukça karmaşıktır. Avrupa’dan aldığı göçlerin etkisi net bir şekilde mutfak ve yemek kültüründe hissedilmektedir. Özellikle Hollanda ve Almanya mutfağının etkisi direk görülür. Ayaküstü atıştırmalıklar, soslu ve yağlı yiyecekler çok yaygındır. Bu sınıfa giren Coney Dog Detroit, Flint ve Jackson gibi şehirlerde oldukça yaygındır. Mackinac Adası’na yolunuz düşerse mutlaka Fudgedenemelisiniz. Çeşitli aromalarda tercih edebilceğiniz bir tatlı türü olan Fudge, bölgenin yüzyıllardır tükettiği bir yiyecektir.

Her şeyin tedavisi olarak kabul gören, Detroit’teki bir eczacı tarafından 19. yüzyılda yaratılan zencefilli gazoz Verno, ilk olarak bir savaş sırasında 4 yıl meşe bir fıçının içinde saklanarak elde edilmiş.

Tavukseverler ise Alman tarzı bir yemek olan ve tavuğun kızartılmasıyla hazırlanan Frankenmuth’u mutlaka denemeli. Eyaletin batı kısmında yaygın olan ıslak burrito da bölgeye özgü olmasa da oldukça da lezzetli türlerini yiyebileceğiniz bir lezzettir. Betline Bar bunun için iyi yerlerden biri olarak gösterilir. Whitefishdaha çok kuzey bölgesinde tüketilen, beyaz balıkların yanına çeşitli sebze ve patates püresi servis edilmesiyle elde edilen bir yiyecektir. Balık yemek isteyenler için başka bir tercih de göl balığıdır. Pasta kabuğunun içine patates, havuç, et gibi çeşitli malzemelerin doldurularak bir çeşit börek olan Pasties’i denemek için eyaletin farklı yerlerinde bolca mekanla karşılaşabilirsiniz. Batı Michigan bölgesindeki restoranların menülerinde yer alan zeytinli hamburger özelliğini zeytinlerin mayonezle ve çeşitli malzemelerle harmanlanarak oluşturulan özel sosundan alıyor.

Adlarına festivaller düzenlenen elmalar, yaban mersinleri, kiraz meyvesi-reçeli de Michigan seyahati sırasında kesinlikle bol bol yenmelidir.