İzmir'de Gidilmesi Gereken Yerler

Ülkemizin en büyük üçüncü şehri olan İzmir, doğal güzelliğinin yanında önemli tatil merkezlerini içerisinde bulundurması ile gezilecek yerler sıralamasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. 'İzmir’de Gidilmesi Gereken Yerler' başlıklı bu yazımızda İzmir’e gelip de gitmeniz gereken önemli mekânların nereler olduğunu sizlere bu yazımızda aktarmaya çalışacağız. Kısa bir İzmir gezi rehberi niteliğini taşıyacak olan ve İzmir hakkında bilinmesi gerekenleri içeren bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

İşte İzmir’de Gidilmesi Gereken Yerler:

Kordon Boyuİzmir denilince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi şüphesiz Kordon Boyu'dur. Kordon boyunca kafeler, restoranlar ve yürüyüş yolları bulunmaktadır. Gün batımına doğru müthiş bir manzaraya sahip olan Kordon'da fayton seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Konak Meydanı 
İzmir’e gelip de Konak Meydanı'ndan geçmiyorsanız tam olarak İzmir gezisi yapmış sayılmazsınız. İzmir’in simgesi meşhur Saat Kulesi, Konak Meydan'ının tam ortasında yer almaktadır. Konak Meydan'ında İzmir’in her köşesine rahatlıkla gidebilirsiniz. 

Asansör
İzmir’e gelmişken şehri tepeden görmemek olmazdı. Asansör ile tüm İzmir’i adeta ayaklarınızın altında hissedebileceksiniz. Muhteşem bir görüntü eşliğinde fotoğraf çekip buradaki anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Karşıyaka 
İzmir’in tartışmasız bir şekilde en meşhur ilçelerinden biri olan Karşıyaka, gezip görülmesi gereken önemli bir ilçedir. Arkanıza esintiyi alıp bir vapur gezintisi yapabilmenize imkân tanıyan bu güzide ilçemiz deniz kenarında yürürken İzmir’i oldukça hoş bir manzara ile kucaklamanızı sağlamaktadır. 

Alsancak
İzmir’in kalbinin attığı bir yer olan Alsancak, gezinti yapmanız gereken önemli ilçelerden bir tanesidir. Gece hayatı ve lüks mağazaları ile dikkatli üzerine çeken bu şehir İzmir’de hayatın yoğun bir şekilde yaşandığı ilçelerden bir tanesidir. 

Efes Harabeleri
Dünyaca ünlü müzelerimiz arasında gösterilen Efes Harabeleri ülkemizde en iyi şekilde korunmuş ender tarihi kentlerden bir tanesidir. Burada yaşamış olan tüm medeniyetlerin izlerine Efes Harabeleri'nde rastlamanız mümkündür.

Şirince Efes Antik Kenti'ne tepeden bakan bu köy dünyaca ünlü köylerimizden bir tanesidir. Maya kehanetlerine göre dünyada batmayacak iki yerden birisi olarak gösterilen bu köy Rum evleri ile meşhurdur. Bu Rum evleri şuanda pansiyon olarak da hizmet vermektedir.

Bu arada yazımın ardından siz de İzmir'e gitmek isterseniz "İzmir'e nasıl gidilir" içeriğini okumanızda da fayda var.