Autumn_Daze_-_Ferris_Wheel_against_Sunset.JPG

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Minneapolis hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Bu festivallerin en önde gelenleri ise şu şekildedir:

May Day Parade Festivali: Her yıl mayıs ayında gerçekleşen May Day Parade Festivali, bir tür tiyatro festivalidir. Farklı kostümlerin ve maskelerin takıldığı festivalde müzik eşliğinde şehrin merkezinde eğlenceler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Twin Cities Pride Festivali: Her yıl haziran ayında gerçekleşen Twin Cities Pride Festivali, LGBTİ grupları tarafından gerçekleşmektedir. Oldukça renkli kişilerin ve karakterlerin olduğu bu festival, yürüyüş eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Her yıl festivale yaklaşık 400.000 kişi katılmaktadır.

Twin Cities Black Film Festivali: Her yıl ekim ayında gerçekleşen Twin Cities Black Film Festivali, dünyaca ünlü birçok filmin Minneapolis’te gerçekleştirildiği bir festivaldir. Festivale her yıl binlerce yönetmen, sanatçı ve sanatsever katılmaktadır.

Minnesota State Fair: Her yıl ağustos ve eylül ayında gerçekleşen Minnesota State Fair, her yıl 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Sanat, yemek, müzik ve eğlencenin bir araya getirildiği bu festival şehrin merkezinde gerçekleşmekte ve bir ay boyunca devam etmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.