minneapolis-977042_960_720.jpg

Minneapolis karasal ikliminin görüldüğü bölgelerden birisidir. Tipik bir karasal iklim özelliği olarak şehir, yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve karlı bir iklime sahiptir.

Minneapolis şehrinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Şehirdeki ortalama sıcaklık ise 7 santigrattır. 22,5 sıcaklıkla temmuz ayı ise yılın en sıcak ayıdır. Minneapolis’e seyahat düzenleyebileceğiniz en iyi dönem ilkbahar ve sonbahar dönemleridir. Hem çok soğuk hem de çok sıcak olmayan bu dönemler, şehrin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz en iyi mevsimlerdir. Dolayısıyla Minneapolis’e gitmeden önce rezervasyonlarınızı bu döneme göre ayarlayabilirsiniz.

Minneapolis’te ortalama en yüksek sıcaklık 27 santigrat, en düşük sıcaklık ise -12 santigrattır. İklim olarak bakıldığında Minneapolis’te en sıcak ay temmuz ayıdır. En soğuk ay aralık olsa da ocak ve şubat aylarında hava sıcaklığı -12 santigrat olabilmektedir. Ülke yıl boyu turist almaktadır. Dolayısıyla seçeceğiniz mevsimsel özellikler doğrultusunda Minneapolisbölgesine ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir, sadece yaz turizmi açısından değil, kış turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla şehre sadece tek bir dönem turist akışının gerçekleştiği söylenemez. Bunun yanında kış aylarında şehirde balık tutulmakta ve festival şeklinde gelen kişilere bu balıklar sunulmaktadır. Ülke genel olarak karasal bir iklime sahip olduğu içinşiddetli kasırga ve fırtına görülmemektedir. Minneapolis doğal güzellikleri, yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz sizleri her mevsimde ağırlamaya hazır huzur dolu bir mekândır.