checkout-1654471_960_720.jpg

Minneapolis’tealışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında giyim, aksesuar, elektronik eşyalar, sebze ve meyve satın alacağınız ürünler içerisinde yer almaktadır. Minneapolis’te alışveriş yapacağınız en önemli yerler arasında Downtown bölgesi bulunmaktadır. Bunun yanında Uptown Bölgesi’nde yer alan Hennepin Bulvarı ve Lake Caddesi diğer bir alışveriş adresi olarak söylenebilir. Grup şeklinde belli bir tura katılmanız halinde fiyatlar çok daha yüksekten sizlere satılmaya çalışılabilir. Dolayısıyla herhangi bir ürünü satın almadan önce birkaç yere sorarak o ürünü almanızda fayda vardır.

Minneapolis’te alışveriş merkezleri başta olmak üzere birçok mağaza, butik dükkân ve pazar bulmanız mümkündür. Minneapolis’te önemli alışveriş merkezleri arasında Nicollet Mall, The Electric Fetus, Candyland, Minneapolis Farmers Market, Midtown Global Market, Wild Rumpus Books, Wild Rumpus Books, Mercado Central, Birch Bark Books, House of Balls ve IDS Crystal Court bulunmaktadır. Minneapolis’te önemli alışveriş merkezleri şehrin merkezinde konumlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile istenilen noktaya ulaşmak ise oldukça kolaydır.

Minneapolis sokakları hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli görüntüler yakalayabileceğiniz bir yerdir. Özellikle şehrin merkezinde yer alan Mill City Farmers Market alışveriş açısından çok fazla sebze ve meyve çeşidini bir arada bulabileceğiniz mekânlardan birisidir. Taze ot ve çiçek kokusu almak isteyenler organik birçok ürünü de bu pazarda bir arada bulabilir. Şehirde halkın çoğu çiftçilere destek vermek amacıyla alışverişini bu pazardan yapmaktadır. Şehirde yine organik ürünler bulmak isteyenler Lake Caddesinde yer alan Midtown Global Market’i ziyaret edebilirler. Merkezden kısa bir yürüyüşle Midtown Global Market’e ulaşabilirsiniz. Alan içerisinde Ortadoğu’dan Asya’ya birçok ürün bulabilirsiniz. Minneapolis her bütçeye ve her tarza uygun ürün arayanlar için birden fazla seçenek bulunmaktadır.