2012Fringe001.jpg

Orlando’da yıl boyunca birbirinden güzel onlarca festival düzenlenmektedir. Bu festivallerden her yıl düzenli olarak gerçekleştirilenleri yazımızın bu bölümünde öğrenebilirsiniz.

Great Orlando Mixer: 26 Mart’ta düzenlenen bu festivalde 1920’li yıllara ait kostümler ve müzikler görebilirsiniz. Ayrıca Orlando’nun en iyi barmenlerinin hazırladığı içkilerle en hareketli partilere katılma imkânınız var.

Florida Film Festivali: İster komedi film ister belgesel hayranı olun Florida Film Festivali’nde hepsini bulacaksınız. 10-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen bu festivale mutlaka katılmalısınız.

Florida Müzik Festivali: Şehrin müzik festivallerinden biri olan bu etkinlikte büyük müzik endüstrisine girmeyi düşünen sanatçıların sahne performansları eşliğinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Festival tarihleri 16-18 Nisan’dır.

Bite30: Bir ay boyunca süren ve Orlando’nun en iyi yiyeceklerinden oluşan festivalde, katılımcı restoranların ödüllü yarışmalarına katılabilir; indirimli fiks menülerden yiyebilirsiniz. Festival 1-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenmektedir.

Halloween Horror Nights: Bir ay boyunca özel perili evlerde ve korkutucu bölgelerde Halloween eğlencesini iliklerinize kadar hissedeceğiniz eşsiz bir festival. 10 yıldır en iyi Halloween etkinliği seçilen bu festivalin tarihlerini internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Orlando’da düzenlenen diğer festivaller:

Fiesta in the Park: 11-12 Nisan

Orlando International Fringe Theatre Festival: 13-26 Mayıs

Gay Days: 2-8 Haziran

Best of Orlando: 30 Temmuz

Winter Park Harvest Festival: Kasım ayı

Puppy Love: Şubat ayı

Ralphfest: Şubat ayı

Lunar New Year Dragon Parade: Şubat ayı

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.