SunRail-Orlando-3.jpg

Orlando yılda milyonlarca kişiye hizmet veren gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Kentte en çok kullanılan ulaşım araçları otobüsler, demir yolu ve taksilerdir. Lynx adı verilen otobüs sistemini kullanan kentte geniş bir otobüs ağı bulunuyor. Lynx kullanıcılarına zamandan ve paradan tasarruf ettirecek çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunmaktadır. Otobüs şoförlerinden 4,5 dolar karşılığında satın alabileceğiniz kartlar sayesinde otobüsleri gün boyu kullanabilirsiniz. Eğer bir haftalık kart almak istiyorsanız 16 dolar ödemeniz gerekiyor. Kartların aylık ücreti ise 50 dolardır. Tek seferlik otobüs biletlerinin fiyatı 2 dolardır. Eğer bisikletiniz varsa otobüslerin önündeki aparata bağlayabilirsiniz. Downtown’da hizmet veren otobüslere ise LYMMO denilmektedir.

Raylı sistemlerle ulaşım Orlando’nun vazgeçilmezlerindendir. 2014 yılında hizmete başlayan ve 13 adet istasyona sahip olan yerel banliyö hattı SunRail ile Lake Mary, Winter Park ve Church Street gibi önemli destinasyonlara ulaşabilirsiniz. SunRail’in tek seferlik kullanım ücreti 2 dolardır. Eğer 5 dolar karşılığında SunCard alırsanız çeşitli indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu karta sahip kişiler 65 yaşından büyükse veya 7-18 yaşları arasındaysa yolculuğunu %50 indirimle tamamlayabilir.

Orlando’da bağımsız taksi şirketleri bulunmaktadır. Düzenli olarak hizmet veren taksiler ile Amway Center ve tema parkları gibi cazibe merkezlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Orlando’da havalimanları da dahil olmak üzere kentin büyük bölümünde çalışan veren Uber ve Lyft gibi araç paylaşım şirketleri de hizmet vermektedir.

*Kur fiyatları nisan 2018 baz alınarak hesaplanmıştır.