oi-premium-outlets-vineland-orlando-710.jpg

Bir alışveriş cenneti olan Orlando her daim pazarlık yapabileceğiniz, hediyelik eşyalardan yüksek fiyatlı tasarım ürünlerine kadar uzanan ürün yelpazesiyle ziyaretçilerine çok sayıda alışveriş seçeneği sunmaktadır. Kentte alışveriş yaşamına yön veren başlıca yerler büyük alışveriş merkezleridir.

The Florida Mall 250’den fazla mağazasıyla Orlando bölgesindeki en büyük alışveriş merkezidir. Burada hediyelik eşyalar, teknolojik aletler veya moda ürünleri başta olmak üzere birçok kategoriden ürün satın alabilir ve hatta pazarlık bile edebilirsiniz. Hem yerliler hem de turistler için sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunan The Mall at Millenia şehrin önde gelen alışveriş merkezlerindendir. Dünyaca ünlü markaların indirimli ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve alışveriş yapmadan dönmek istemiyorsanız Vineland Avenue’da bulunan Orlando Premium Outlets aradığınız yer olabilir. Orlando’daki en indirimli alışveriş merkezi olan burada %25’ten %65’e varan indirimlerle alışveriş keyfinizi oldukça hesaplı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kentin kuzeyinde yer alan Winter Park Village hem alışveriş yapabileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz yerlere sahip bir cazibe merkezidir. Şık butikleri ve ünlü markalarıyla davetkar bir atmosfere sahiptir. The Florida Mall’dan birkaç mil aşağıda bulunan International Drive bölgesi de hem restoranlarıyla, hem gün boyu süren aktiviteleriyle hem de alışveriş merkezleriyle Orlando’nun en çok ziyaret alan bölgelerindendir.

Çocuklu aileler için mükemmel bir fırsat olan Disney Springs’teki Walt Disney World Resort’ta alışverişinizi yaptıktan sonra tema parkına gidip doyasıya eğlenebilirsiniz. Eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunan bu yerde ünlü markaların yanı sıra kendine özgü butikler de bulunmaktadır. Little Saigon bölgesinde Vietnamlı ve Asyalı yerleşimcilerin marketlerinde, hediye dükkanlarında Uzakdoğu kültürüne ait ürünleri bulabilirsiniz. Orlando’da alışveriş yapabileceğiniz diğer merkezlerin başında Artegon Marketplace, Orlando Fashion Square ve Lake Buena Vista Factory Stores gelmektedir.