Google+

Arama formu

Braşov

Romanya’nın güney kısmında yer alan Braşov, Bükreş’e yakın ve keyifli...
Devamı oku
Romanya’nın keyifli şehirleri arasında adı sıklıkla geçen Braşov,...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Braşov’a girmek için vize alması...
Devamı oku
Braşov, aynı isimli idari bölgenin idari merkezidir. Romanya’nın güney...
Devamı oku
Romanya ülkesindeki Braşov şehrinin para birimi Romen Leyi’dir. 1 TL...
Devamı oku
Romanya ülkesinde bulunan Braşov’un resmi dili Romence’dir. Ülkede...
Devamı oku
Braşov (GMT +3) ile Türkiye (GMT +2) arasında 1 saat zaman farkı bulunur...
Devamı oku
BÜKREŞ BÜYÜKELÇİLİĞİ Adres: CALEA DOROBANTILOR 72, SECTOR 1 BUCHAREST-...
Devamı oku
Braşov’da subtropikal iklim hakimdir. Mayıs-eylül ayları arasında...
Devamı oku
Braşov’da bir havalimanı mevcut değildir. En yakın havalimanları...
Devamı oku
Braşov’da özellikle şehir merkezine yürüme mesafesinde olan ve farklı...
Devamı oku
Braşov’da 40 hattan oluşan gelişmiş bir otobüs ağı mevcuttur....
Devamı oku
Dünyada korku turizmiyle ünlü bu şehirde, Drakula’nın şatosu olan...
Devamı oku
Tüm Roman mutfağında olduğu gibi Braşov yemeklerinde de Balkan...
Devamı oku
Her ne kadar Braşov Romanya’daki gece hayatının merkezi olmasa da,...
Devamı oku
Braşov için bir alışveriş şehri demek yanlış olur. Ama sokak aralarında...
Devamı oku
Golden Stag Müzik Festivali (Mart) Braşov Maratonu (Nisan) Çoban Süt...
Devamı oku
Yeni Yıl (1-2 Ocak) Birleşme Günü (24 Ocak) İşçi Bayramı (1 Mayıs...
Devamı oku
Acil yardım: 112 Yangın: 112 Polis: 112
Devamı oku
  Braşov, aynı isimli idari bölgenin idari merkezidir. Romanya’nın...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 RON = 0.00
Priz Tipi Type C250V-2.5 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -4.4℃
Şub -3.9℃
Mar 0.6℃
Nis 4.4℃
May 8.9℃
Haz 12.8℃
Tem 15℃
Ağu 12.8℃
Eyl 10.6℃
Eki 6.7℃
Kas 1.7℃
Ara -2.8℃
Kısa Kısa...
Nüfus: 253,200 / Dil: Romence / Para Birimi: Romen Leyi (RON) / İklim: Subtropikal / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 3 gün

Braşov Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Braşov, aynı isimli idari bölgenin idari merkezidir. Romanya’nın güney doğusunda yer almaktadır. Bükreş’e 166, Karadeniz’e 380 kilometre uzaklıktadır. Güney Karpatlar ile çevrili ve Transilvanya bölgesinin bir parçasıdır.

Ülkenin en çok ziyaret edilen bu ikinci şehri hem yaz hem de kış ziyaretleri için tercih edilmektedir. Mayıs ve eylül ayları arasında yaşanan güzel havalar sayesinde şehir turizmi için idealdir. Kış aylarında ise Tampa Dağı sayesinde kış turizmi için pek çok turist burayı tercih etmektedir. Her türlü kış sporunu burada yapmak mümkündür.

Rumenlerin, Macarların, Almanların, Rusların, Yunanların ve İtalyanların bir arada yaşadığı bu küçük ama kozmopolit şehir, hem tarihsel sürecinden kalan mimari yapıları hem de farklı kültürlerin etkisiyle oluşan festivalleri için görülmeye değerdir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=xwNtlYX_iYM

Braşov’da Gezilecek Yerler

Dünyada korku turizmiyle ünlü bu şehirde, Drakula’nın şatosu olan Bran Şatosu ve hakkında çeşitli efsaneler bulunan Raşnov Kalesi’ne ek olarak şirin kent merkezinde az ama öz gezilecek yerler bulacaksınız.

Bran Şatosu

Bran Şatosu

Braşov, Romanya’nın neredeyse tam ortasında ve Transilvanya (Erdel) bölgesinde kalan küçük bir şehir. Yaklaşık 300 bin nüfusu olan şehir, aynı zamanda ülkenin en büyük 7. şehridir. Turizm anlamında ise dünya üzerinde oldukça büyük bir üne sahiptir. Çünkü burada başta Kont Drakula’nın yaşadığına inanılan Bran Şatosu ve çeşitli şatolar (kaleler) bulunmaktadır. Bu nedenle Romanya’ya gelen turistlerin çoğunlukla ziyaret ettiği bir şehirdir.

Braşov, Romanya’da bir ildir ve merkezi ise aynı isme sahip Braşov ilçesidir. Drakula’nın şatosu Bran ilçesinde yer almaktadır. Bran ilçesi, Braşov ilçesine 30 kilometre uzaklıkta ve Drakula’nın yaşadığı şato burada kalıyor. Braşov’dan Bran’a ulaşabilmek için taksi, şoför ile birlikte özel araç kiralayarak ya da toplu taşıma ile gelmek mümkün.

Eğer toplu taşımayla gelmek isterseniz önce Braşov şehir merkezinde bulunan Livada Postei adlı otobüs durağına gelerek, bu duraktan 12 Numaralı otobüse binmek gerekmekte. Bileti durakların arka tarafında bulunan bilet gişesinden alabilirsiniz. Fiyatı 2 Lei (1.50 TL). 12 Numaralı belediye otobüsüyle yaklaşık 2.5 kilometre giderek Autogara 2 isimli otogara ulaşacaksınız. İndikten sonra burada gördüğünüz ilk kişiye “Bran Castle” diye sorduğunuz zaman size oraya giden (daha doğrusu oradan geçen) otobüsü göstereceklerdir. Burada bulunan otobüsler belediye otobüsleri değil, o yüzden hat numaraları yok. Otobüslerin ön camlarında geçtikleri yerler yazıyor ama zaten kimse sorsanız gösterecektir. Bu otobüsün biletini şoförden alacaksınız. Braşov – Bran arası otobüs bileti fiyatı ise 7 Lei (5 TL).

Bran Şatosu-1

Otobüsle yaklaşık 27 kilometre yol gidiliyor. Kaleye geldiğinizde öncelikle dönüşte sıkıntı yaşamamak için indiğiniz durağın karşısında ki duraktan otobüs saatlerine bakmanızı tavsiye ederiz. Dönüşte ona göre kendinizi ayalarsınız (çünkü otobüs seferleri çok sık değil). Kalenin önünde ise hediyelik eşya satan yerler bulunmakta. Çok ilginç ve ilgi çekici şeyler bulacağınız için gider gitmez değil, kaleyi gezdikten sonra (otobüsünüzü beklerken) bakmanızı öneririz. Kaleye giriş ücreti 25 Lei (17 TL).

Bran Kalesi, 1377 yılında halk tarafından taştan inşaa edilmiş ve 1438-1442 yılları arasında Osmanlılara karşı savunma amaçlı kullanılmış. Nam-ı diğer Drakula’nın yani Vlad Tepes’in (Kazıklı Voyvoda) bu bölgede bulunan ve Transilvanya Alplerini geçmeyi sağlayan Bran Geçidinden geçerken birkaç defa bu kaleye gelip konakladığı tahmin ediliyor. Ancak bu kale ile herhangi bir ilgisi olup olmadığı kanıtlanamamış. Kale yıllar içerisinde askeri olarak önemli bir rol üstlenmiş (sığınak, depo vb.).

II. Dünya Savaşında Romanya Kralı I. Ferdinand, Almanlar’ın gücüne inanmasına karşılık İtilaf devletlerine katılmış ve Avusturya’ya savaş açmış. Bunun üzerine İttifak Devletleri başta Almanya olmak üzere Bükreş’i işgal etmiş. Bu savaşa Osmanlı Devleti 6. Kolordu ile destek vermiş ve 19.100 şehit vermişiz. Bükreş’te şu anda Türk Şehitliği bulunmakta.

Bükreş’in işgalinin ardından 1920 yılında Bran Kalesi, Romanya Kraliyetinin yazlık ikamet yeri olmuş. Kral Ferdinand’ın karısı Kraliçe Mary (1875-1938) burada sıkça zaman geçirmiş. Kendisi Kral Ferdinand’ın çekingen ve kararsız biri olmasından dolayı devlet işleri üzerinde önemli bir rol oynamış. Aynı zamanda Romanya’nın son kraliçesiymiş.

Drakula’nın Kalesi denilince insanın aklına ister istemez içeride tabut, işkence aletleri, kazıklar vb. göreceği geliyor ancak burada Romanya Kraliyetine ait şeyler bulunmakta. Mary ve Ferdinand burayı 1920 yılında yeniletip, tekrar tasarlatmış. İçeride Kraliçe Mary’nin yatak odası, kullandığı eşyalar, yemek odası, büyük salon, müzik odası, kütüphane, Ferdinand’ın yatak odası, tacı ve şövalye kıyafetleri bulunmakta.

Braşo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Mama Brasov, Casa Bologna, Wooden Attic Suite güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Penthouse Chic by Landev, Luxury Studio Avantgarden 3, Brasov, Holiday Central Villa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Bright Apartment Near City Center, Apartament Patriei, Montana Apartment City Center gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Carrousel Hostel Brasov, Strada Emil Racoviță 25 Apartament, Downtown Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Braşov aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Eski Şehir Merkezi

Eski Şehir Merkezi

Braşov, Romanya’da bir ildir ve merkezi ise aynı isme sahip Braşov ilçesi. İlçe olan Braşov tipik bir Ortaçağ şehri. Burada cilalı taş devrine ait yaşam izlerine rastlanmış ve arkeologlar 1950’den bu yana halen çalışmaya devam ediyorlar. Ancak ilk olarak Saksonlar tarafından (Cermenler) 1211 yılında yerleşim yeri olarak kullanıldığı biliniyor. Şehir o dönemde Güney Karpat dağlarının ortasında kurulmuş. Braşov ilçesinin merkezi günümüzde oldukça şirin, arnavut kaldırımlı ve renki küçük evleri olan bir yer. Burada dikkatinizi çekecek ilk şeyse bir tepenin üzerinde yazan Hollywood tarzı Braşov tabelası.

Braşov eski şehir bölgesi oldukça küçük ve turistik olduğu için restoranlardaki fiyatlar diğer Romanya şehirlerine göre biraz daha pahalı. Bu nedenle restoran seçerken önünde bulunan fiyat listesini kontrol etmekte fayda var.

Eski Şehir Merkezi-1

Braşov’un eski şehrinin tam merkezinde görülmesi gereken başlıca detay Kara Kilise. Osmanlı-Kutsal İttifak Savaşları sırasında, Habsburg istilacıları tarafından 1689 yılında yakıldığı için bu ismi almış. Türkçesi Halat Caddesi anlamına gelen Strada Sforii 17. yüzyılda itfaiyecilerin geçmesi için yapılmış olan ve dünyanın “en dar” sokaklarından biri namına sahip olan bir sokak. 1.32 metre genişliğinde ve 83 metre uzunluğunda. Bu da tarihi merkezde yer alıyor.

Şehir meydanı oldukça geniş: “Piața Sfatului” adını almış bu meydan. Saat kulesiyle tam göbeğe inşa edilmiş Meclis Binası’nın hemen yanına pazar pazar çadırları kurulmuş. Yirmiye yakın tezgahta köylüler ürünlerini sergiliyor. Bölgenin geleneksel lezzetlerini tatmak için tek tek hepsini gezin. Yöresel peynirler, ballar, reçeller, çörekler, tatlılar… Eğer yolunuz buralara düşerse, bir yolunu bulup peynirlerin tadına bakmalısınız.

Raşnov Citadel / Raşnov Kalesi

Raşnov Citadel / Raşnov Kalesi

Raşnov, Braşov ve Bran arasında kalıyor. Zaten Bran’a giderken buradan geçecek ve kaleyi göreceksiniz. Uzaktan bakıldığında çok heybetli gözüken kaleyi gezmek için toplu taşıma da kullanabilirsiniz.

Kale hizasında bir durakta indikten sonra yaklaşık 2 kilometre yürüyüş yapmanız gerekecek ardından kalenin önüne geleceksiniz. Buradan kaleye yürüyerek ya da aşağıda bulunan traktör ile çıkılabiliyor. Traktörle kişi başı 4 Lei (2.50 TL) ödeyerek kaleye 5 dakika içerisinde çıkabilirsiniz. Kaleye giriş ücreti ise 10 Lei (7 TL).

Raşnov Kalesi’nin ilk olarak yapıldığı tarih bilinmiyor ancak 14. yüzyılda (1331 civarı) yazılan belgelerde adı geçiyormuş. Yapılış ve kullanım amacı o dönemde kale civarında yaşayan halkın herhangi bir saldırı durumunda kaleye sığınmalarını sağlayarak, hem halkı hem de şehri korumakmış. İçerisinde de gözetleme kuleleri ve top atışı için yapılan oyuklar bulunmakta. Halk zor durumda kalarak kaleye sığındığında hayatlarını devam ettirebilmeleri için kale içerisine evler, okullar, hastane ve kilise de yapılmış.

Kale yüksek bir tepede kurulduğu için en büyük sorun yaşanan su sıkıntısıymış. Yani kalenin su ihtiyacını karşılamak için sürekli aşağıya inilip, buradan kaleye su taşınırmış. Kuşatma dönemlerinde ise epey sıkıntılar yaşanırmış. Bu konuda kaleyle ilgili bir efsane bulunuyor. 1623 yılında, kalenin idaresinden sorumlu I. Gheorghe Rakoczi’ye iki Osmanlı askeri esir düşmüş ve burada bir zindana atılmışlar.

Raşnov Citadel / Raşnov Kalesi-1

Rakoczi’nin askerleri serbest bırakmaya niyeti olmadığı için “eğer bu kale içerisinden su çıkarırsanız, özgürlüğünüze kavuşursunuz” demiş. Askerler böyle yüksek bir tepeyi kazarak su çıkaramayacaklarını söylemişler ancak ömür boyu burada esir olarak kalacakları için başka çareleri de yokmuş ve teklifi kabul ederek kazmaya başlamışlar. İlk başlarda toprağı kazdıkları için hızlı ilerlemişler ancak kayalara geldikleri zaman işleri oldukça zorlaşmış.

Aradan aylar, hatta yıllar geçmiş ve iki asker yılmayarak kazmaya devam devam etmişler. Her yıl 7 metre kazmışlar. İlk kazmayı vurmanın ardından tam 17 sene geçmiş ve sonunda iki asker burada 146 metre derinliğinde su çıkarmayı başarmışlar. Ardından Rakoczi’ye giderek haber vermişler. Su sıkıntısı çekilen kalenin altından çıkarılan bu su tüm sıkıntıları gidermiş ancak Rakoczi iki Osmanlı askerini serbest bırakmamış. Her ne kadar akıbetleri belli olmasa da, kale içerisinde iki adet iskelet bulunuyor ve bunların iki Osmanlı askerine ait olduğu düşünülmekte. Kuyu ise halen orada.

Raşnov Kalesi, Osmanlı tarafından fethedildikten sonra bu bölgede yerli halk yaşadığı ve içerisinde ibadet yeri (kilise) olduğu için karışılmamış ve halk özgürce yaşamaya devam etmiş.

Şu an surları, kapıları ve gözetleme kuleleri haricinde içerisinde bulunan evler yıkılmış durumda. Çok yüksekte kurulduğu için panoramik bir manzaraya sahip. Yolunuz düşer ve zamanınız olursa gitmenizi tavsiye ederiz

Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın.

Braşov Nerededir?

Braşov, aynı isimli idari bölgenin idari merkezidir. Romanya’nın güney doğusunda yer almaktadır. Bükreş’e 166, Karadeniz’e 380 kilometre uzaklıktadır. Güney Karpatlar ile çevrili ve Transilvanya bölgesinin bir parçasıdır.

Braşov’a Ne Zaman Gidilir?

Braşov’da subtropikal iklim hakimdir. Mayıs-eylül ayları arasında yaşanan yaz aylarında kuru ve güneşli bir hava hakimdir. Sıcaklıklar temmuz ve ağustos aylarında daha sıcaktır ve ortalama 23 derecedir. Kimi zaman eylül ayının hazirandan daha sıcak olduğu görülür. Kış ayları ise, oldukça soğuk ve yağışlı geçer. En soğuk ay ocaktır. Şehirde kış turizmi önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple bazı turistler buraya kışın gitmeyi tercih eder. Ancak güzel yürüyüşler için ideal mevsim yazdır.

Braşov’a Nasıl Gidilir?

Braşov’da bir havalimanı mevcut değildir. En yakın havalimanları yaklaşık 3 saat uzaklıkta yer alan Otopeni, Sibiu ve Targu Mureş’tir. Özellikle Otopeni’den Braşov’a düzenli otobüs ve tren seferleri yapılmaktadır.

Braşov’da Nerede Kalınır?

Romanya’nın keyifli şehirleri arasında adı sıklıkla geçen Braşov, Transilvanya bölgesinde yer alıyor. Turistik olarak öne çıkan şehirlerden biri olan Braşov, yıl içinde hem yaz hem de kış aylarında popülaritesini koruyor. Şehrin kayak merkezi konumundaki Tampa Dağı, kış dönemi kış spor merkezi olarak gördüğü yoğun ilgiyle oldukça hareketli bir destinasyon. Bütün özellikleri ve masalsı mimarisiyle ülkenin en popüler tatil merkezlerinden biri sayılan Braşov, başkent Bükreş’in ardından ülkenin en çok ilgi çeken ikinci turistik adresi oluyor.

Braşov’da Nerede Kalınır?

Booking.com

Braşov Otelleri

Romanya’nın güney kısmında yer alan Braşov, Bükreş’e yakın ve keyifli mimarisiyle dikkat çeken turistik bir Romanya kenti. Tampa dağının çevrelediği bu harika kent, muhteşem doğası ve ilgi çekici mimarisiyle pek çok turist için keyifli bir tatilin öncelikli adresleri arasında yer alıyor. Sıcak atmosferi ve misafirperver halkıyla da gördüğü talebi katlayan Braşov, Bükreş’ten sonraki en popüler destinasyon olarak öne çıkıyor.

Tarihi dokusu, şiirsel yapısı ve keyifli ortamıyla hem yaz hem de kış aylarının favorisi olan Braşov, yıl boyunca talep görüyor. Transilvanya turları için de önemli bir mevkii olan kent, hareketli eski şehir merkezi ve şatolarıyla konuklar için farklı bir deneyim sunan eğlenceli bir ortam sağlıyor.

Braşov Otelleri

Braşov İçi Ulaşım

1.jpg

Braşov’da 40 hattan oluşan gelişmiş bir otobüs ağı mevcuttur. Genellikle sabah 5.30 ve gece 23.30/00.00 saatleri arasında çalışmaktadırlar. Hafta sonları bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. “Bilete si abonamente transport public” yazan büfe ya da mekanlardan biletinizi almanız mümkündür. Tampa Alley olarak bilinen alandan turistik gezi yapan çift katlı otobüsler de kalkmaktadır. Fiyatları çok uygun olan taksilerle de şehir için de ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak yerel halk ve çoğu turistin tercih ettiği bir diğer ulaşım aracı da bisiklettir.

Braşov Mutfağı

Romanian_Food_-_Mititei.JPG

Tüm Roman mutfağında olduğu gibi Braşov yemeklerinde de Balkan mutfağının, Yunan, Bulgar ve Türk lezzetlerinin etkileri görülür. Yerel dilde “ciorba” olarak adlandırılan envai çeşit çorba tüketilir.

“Mititei” olarak adlandırılan köfte türü, mısırdan yapılan bir tür lapa olan “mamaliga” ve “sarma” olarak adlandırdıkları yaprak sarma ana yemek olarak en çok tercih edilenler arasındadır.

Popüler restoranlar

Prato, Ambasador, Belvedere, Bistro Albert, Dei Frati, Gratar Urban, La Ceaun, Pilvax, Luther, Stradivari.

Bahşiş

Romanya’nın genelinde, mekan sahipleri garsonlara az ücret ödüyorlar. Çünkü temennileri, müşterilerin çalışanlara bahşiş bırakması. Bu sebeple garsonlar, hesabın en az yüzde 10’unu bahşiş olarak vermenizi bekliyorlar.

Braşov Gece Hayatı

Her ne kadar Braşov Romanya’daki gece hayatının merkezi olmasa da, turistlerin ilgisini çekecek ve vakit geçirebilecekleri mekanlar mevcuttur. Özellikle otel barları ve dağ eteklerinde bulunan gece kulüpleri sıkça tercih edilmektedir. Groove Garden, Paris Panam, Bavaria, Deans’s, King’s Pub, Hockey Pub ya da Jar tercih edilebilecek mekanlar arasındadır.

Braşov Festivaller

Golden Stag Müzik Festivali (Mart)

Braşov Maratonu (Nisan)

Çoban Süt Festivali (Haziran)

Transilvanya Gastronomi Festivali (Ağustos)

OktoberFest (Eylül)

Çobanların Bahar Festivali (Eylül)

Cerbul de Aur Müzik Festivali (Ağustos-Eylül)

Bran Peynir ve Tütsülenmiş Et Festivali (Eylül)

Braşov’da Alışveriş

Braşov için bir alışveriş şehri demek yanlış olur. Ama sokak aralarında ve meydanlarında irili ufaklı mağazalar bulunmaktadır. Piata Sfatului, Republicii ve Muresenilor çevresinde küçük hediyelik eşya dükkanları görülmektedir.

Yöresel hediyelik eşyalardan almak isterseniz boyanmış küçük yumurta, farklı desenlerde deri kemer ya da rengarenk çömleklerden seçebilirsiniz. Alışveriş merkezi olarak Coresi Shopping Resort, Eliana Mall, Star ve Unirea Shopping Center önerilebilir. Kış aktivitelerinin yoğun olduğu bir şehir olduğundan, kayak malzemeleri satan mağazalarda yaz aylarında oldukça uygun fiyatlı ürünler bulmanız mümkündür.

Braşov Saat Farkı

Braşov (GMT +3) ile Türkiye (GMT +2) arasında 1 saat zaman farkı bulunur.

Braşov Para Birimi

Romanya ülkesindeki Braşov şehrinin para birimi Romen Leyi’dir. 1 TL yaklaşık 1,41 Romen Leyi’dir.

Braşov Resmi Dili

Romanya ülkesinde bulunan Braşov’un resmi dili Romence’dir. Ülkede bunlar dışında ana dili Almanca, Ukraynaca ve Türkçe olan bir kesim de yaşamaktadır.

Braşov Türkiye Dış Temsilcilikleri

BÜKREŞ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: CALEA DOROBANTILOR 72, SECTOR 1 BUCHAREST-ROMANİA

Telefon: 00 40-21 206 37 00-04 (5 HAT)

Faks: 00 40-21 206 37 37

embassy.bucharest@mfa.gov.tr

http://bukres.be.mfa.gov.tr

Görev Bölgesi: Köstence Başkonsolosluğunun görev alanı hariç, bütün Romanya

Braşov Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1-2 Ocak)

Birleşme Günü (24 Ocak)

İşçi Bayramı (1 Mayıs)

Ortodoks Paskalya Günü

St. Mary Günü (15 Ağustos)

St. Andrew Günü (30 Kasım)

Ulusal Bayram (1 Aralık)

Noel (25-26 Aralık)

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, yıla göre değişmektedir.

Braşov İçin Faydalı Bilgiler

Acil yardım: 112

Yangın: 112

Polis: 112

Braşov Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Braşov’a girmek için vize alması gerekmektedir.