Brasilia’da Alışveriş

Brasilia_Shopping_02.jpg

Brasilia alışveriş modern alışveriş noktaları ile oldukça geniş seçenekte ürünü sizlere sunmaktadır. Gezerek şehri keşfederken birçok yerde kıyafet, tropikal meyve, aksesuar ve ev eşyaları satan dükkân ve alışveriş merkezi bulabilirsiniz. Patio Brasil, Park Shopping, Conjunto Nacional, Funai, Feira de Artesanato da Toree Televisao, Galeria dos Estados şehrin önde gelen alışveriş noktaları arasında bulunmaktadır.

Brasilia’da alışveriş merkezleri de oldukça yaygınlaşmıştır. Hem alışveriş merkezleri hem de yerel butik dükkânlarının oldukça yaygın olması ziyaretçilerinde alternatiflerini arttırmaktadır. Brasilia’da büyük alışveriş merkezlerinin açık olduğu saatler 10.00 - 22.00 saatleri arasındadır. Brasilia, alışveriş açısından pek uygun değildir fakat yine de şehirde hem geleneksel hem de birçok ünlü markayı bir arada bulabilirsiniz.

Giyim, kitap ve müzik aletleri konusunda ziyaretçiler için önerebileceğimiz tek adres Conjunto Nacional bölgesidir. Burada oldukça küçük ve otantik dükkânlar bulunmaktadır fakat geceleri belli bir saatten sonra oldukça tehlikeli olan bu bölgeye gündüz saatlerinde gitmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında Setor de Diversoes Alışveriş Merkezi de yine birçok ürünü bir arada bulabileceğiniz mekânlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında ithalat pazarı olarak bilinen Feria Paraguai sırt çantası, elektronik eşyalar, el feneri, hediyelik eşyalar, giyim ve aksesuar gibi birçok ürünü çok uygun fiyata satın alabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler arasında ikinci el eşyalar da satılmaktadır. Yine burada birçok farklı dilde yazılmış kitaplara da rastlayabilirsiniz.

Brasilia’da özel olarak alabileceğiniz pek bir şey olmamakla beraber şehirden ayrılmadan önce arkadaşlarınız ve aileniz için Brasilia’dan küçük hediyeler alabilirsiniz. Anahtarlık, kolye, kupa bardak ve posterler bu küçük hediyelerin başında gelmektedir. Bunun için şehir merkezinde oldukça fazla dükkân bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyatları ise genelde oldukça makul seviyededir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı