Google+

Arama formu

 Guangzhou'da Gezilecek Yerler

Guangzhou şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz 433 Life, Zhaohuaxishi Youth Hostel, Leisure Sheephouse Homestay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Mr Hippo Apartment, Zhujiangxincheng Apartment, Guangzhou Bojing Hopson Plaza Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Kingstyle Guansheng Hotel, 7Days Inn Guangzhou New Tianhe Park, Guangzhou Langba Hostel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Yuanfang Qingnian Hostel, Guangzhou Langba Hostel, Huali Youth Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Guangzhou aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yeni ve eskinin bir arada bulunduğu, M.Ö. 214 yıllarında kurulmuş tarihi bir şehir olan Guangzhou’da bol miktarda tapınak gezebilirsiniz. Çin’in en eski tapınaklarından bazıları, imparatorluk mezarları, 19. yüzyıl sömürgecilik dönemi yapıları ve kiliseleri, oldukça modern mimarisi ve binalarıyla Goungzhou etkileyici bir şehir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Xiguan Residence, Chen Clan Akademisi, Sun Yat-Sen Anıtı, Shishi Sacré-coeur Katolik Katedrali, Sanyuan Temple, Nanyoe King Müzesi, Guangzhou Müzesi, Yuntai Bahçesi, Yuexiu Park.

Dafo Tapınağı

Dafo Tapınağı

Budizm’in en görünür din olduğu Guangzhou’da Dafo Tapınağı 8. yüzyılda Güney Han hanedanlığı tarafından yaptırılmış bir eser. Guangxiao Tapınağı ve 9 katlı Altı Banyan Ağacı Tapınağı şehirdeki diğer önemli Budist tapınaklarındandır.

 

Canton Tower

Şehrin sembolü olan Canton Tower, 595 metrelik uzunluğuyla inşa edildiği zaman dünyanın en uzun kulesi unvanını kazanmıştır. Çeşitli etkinliklerle turistleri misafir eden kulede restoranlar ve 4-D sinema salonu bulunuyor.

Our Lady of Lourdes Kilisesi

Our Lady of Lourdes Kilisesi

Koloniyal dönemin bir ürünü olan ve bu dönemi çok iyi yansıtan Shamian Adası Guangzhou’da gezilmesi gereken önemli bir yer. Sokakları, taş binaları ve iş merkezleriyle zengin ve elit bir bölge. Adada klasik bir eser olarak Our Lady of Lourdes Kilisesi turistlerin ilgisini çekiyor.

 

Baiyun Dağı

Baiyun Dağı

Şehrin kimliğini oluşturan Baiyun Dağı şehre panaromik bir bakış atabileceğiniz, dinlenme ve farklı spor aktivitelerinin yapıldığı bir dağdır. Şehri diğer bölgelerden ayıran ve izole eden bu dağın Guangzhou kültürü için önemli bir yeri vardır.

Huaisheng Camii

Huaisheng Camii

Çin’in ve dünyanın en eski camilerinden biri Guangzhou’da bulunuyor. Huaisheng Camii bir rivayete göre ilk sahabelerden Sa’d ibn Ebu Vakkas tarafından 627 yılında Hz. Muhammed hayattayken inşa edilmiş. Doğruluğu kesin olmayan bu bilgiye ilaveten 7. yüzyılda şehirde Müslümanların olduğu net bir gerçektir. Caminin Tang Hanedanlığı (618-907) döneminde inşa edildiği kesin. Çünkü bu dönemde bir yangında zarar görmüş ve daha sonra birkaç kez yanmış ve tekrar inşa edilmiştir.