Arhus Mutfağı

food-241039_960_720.jpg

Yemekleri ile ünlü olan ve adını bununla dünyaya duyurmuş olan Danimarka, renkli ve saygın mutfak lezzetleri ile birçok kişinin damak tadına hitap etmektedir. Danimarka mutfağının birçok geleneksel yiyeceğini bulabileceğiniz Arhus mutfağı ise ziyaretçilere tavuk, deniz mahsulleri, et yemekleri ile sizlere oldukça keyifli bir yiyecek menüsü sunmaktadır. Ucuzdan pahalıya her bütçeye uygun Arhus’ta yemek yiyebilirsiniz.

Arhus’ta restoranlar çok fazla olduğu için farklı tatlar bulma ihtimaliniz de yüksektir. Bu durum fiyatlarında rekabetten dolayı oldukça düşmesine sebep olmaktadır. Danimarka’da en uygun fiyata yemek yiyeceğiniz şehirlerin ilk sırasında Arhus yer almaktadır. Şehir merkezinde oldukça fazla restoran bulabilirsiniz. Arhus mutfağı Fransız mutfağından da oldukça etkilenmiştir. Danimarka mutfağı özellikle son yıllarda gastronomi tutkunlarının en önemli adreslerinden birisidir.

Arhus’ta geleneksel Danimarka yemeklerini tatmak isteyenlere tavsiyemiz öncelikle salamura ringa balığıdır. İçerisinde kızarmış pisi balığı ve birkaç çeşit daha deniz mahsulünü barındırmaktadır. Bunun yanında dileyenler frikadelleryemeğini tadabilir. Bu yemek genelde domuz etinden yapılan özel soslarla sunuma hazırlanan bir et yemeğidir. Özel olarak belirtirseniz dana etinden de bu yemeği sizler için hazırlamaktadırlar. Bunun yanında domuz eti tüketen ziyaretçilere tavsiyemiz domuz pastırmasını denemeleridir. Bunun yanında oldukça fazla et çeşidinden yapılmış yemeği Arhus’ta bulabilirsiniz. Danimarka’da sosis de oldukça meşhurdur. Sosis sizler için ketçap, turşu, soğan ve çeşitli garnitürler ile servis edilmektedir.

Arhus’ta sizin için önerebileceğimiz lezzetli yemekler sunan yerler arasında Tapashi arhus, Dauphine, Italiensk is og sandwich, Frederiksgade 42 food & wine, Shawarma House, Kebab Experten, Memphis Roadhouse, Adagio, F-Hoej Deli, Brasserie Belli, Restaurant Pondus, Running Ping, Restaurant L'øst, We Do Burgers, Tapas & Paella, Restaurant SubstansveSharks Diner yer almaktadır.