Arhus Şehir İçi Ulaşım

oresund-bridge-2496408_960_720.jpg

Arhus, toplu taşıma araçlarını kullanırken zorlanmayacağınız şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımı kullanmak isteyen ziyaretçiler için taksi ve otobüs gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu araçlarla şehrin birçok yerine ulaşmak mümkündür. Bunun yanında şehir düzlük olduğu için bisiklet kullanımına da oldukça uygundur. Bunun yanında şehirde bütün toplu taşıma araçlarının ücreti aynıdır.

Arhus’ta otobüs, turistlerin en çok kullandığı toplu taşıma araçlarından birisidir. Otobüsü tercih edecek ziyaretçiler kullanacakları gün sayısına göre bilet satın alırlarsa daha uygun fiyata bilet satın alabilirler. 24 saat için ödemeniz gereken bilet ücreti 299 DKK, 48 saat için ödemeniz gereken bilet ücreti 499 DKK, 72 saat için ödemeniz gereken bilet ücreti 599 DKK ve 120 saat için ödemeniz gereken bilet ücreti 749 DKK olarak belirlenmiştir. Uzun süre seyahat etmeyi planlıyorsanız 120 saatlik bileti alarak tüm gün ilave ücret ödemeden gezebilirsiniz.

Trafikten kurtulmak isteyenler için ise Arhus’ta diğer bir alternatif bisiklet ile seyahat etmektir. Bisiklet ile hem trafiğe takılmadan hem de oldukça keyifli bir şekilde şehri keşfedebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını pek tercih etmeyen ziyaretçiler için diğer bir seçeneği ise taksiler oluşturmaktadır. Oldukça güvenli olan taksiler, fiyatların yüksek olsa da turistler tarafından tercih edilmektedir. Taksiler ile havalimanından şehir merkezine gelmek ise yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Havalimanından otobüs ile şehir merkezine gelmek isterseniz de yaklaşık 50 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Bunun için ödenmesi gereken ücret ise 200 DKK’dır.