Arhus’a Ne Zaman Gidilir?

the-old-city-1043628_960_720.jpg

Arhusşehri ılıman iklimin yaşandığını bir bölgedir. Sıcaklıkların çok bunaltıcı olmadığı şehir, genellikle yağmurludur. Yağmurla beraber rüzgâr etkisi de hissedilmez. Şehirde, kasım ayından mart ayına kadar genelde kar yağışı etkindir. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı ise 8 santigrat civarlarındadır. Şehre düşen yıllık yağış miktarı ise 605 milimetre civarlarında seyretmektedir.

Ortalama en yüksek sıcaklık 19 santigrat, en düşük sıcaklık ise -4 santigrattır. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan şehirde coğrafi konumu itibari ile aralık ve mart ayları arasındaki aylarda soğuk günlerin yaşandığı görülmektedir. Haziran, temmuz, ağustos ayları ise şehirde görülen en yüksek sıcaklıkların olduğu dönemdir. Bu dönemde sıcaklıklar yaklaşık olarak 17– 19 santigrat arasındadır. Bahar ayları ise genellikle yağışlı geçmektedir.

Arhus’a gitmek isteyenler için ideal döneminyazolduğunu belirtmeliyiz. Ülkede temmuz ve ağustos aylarında sıcaklık seviyeleri artmaktadır. Dolayısıyla bu dönemde planlayacağınız geziler sizi bunaltmadan oldukça keyifli geçer. Bu dönemlerin dışında Arhus’u ziyaret ederek hem aşırı yağışlı hem de oldukça soğuk günlere tatilinizi getirmiş olacaksınızdır.

Arhus’u ziyaret edeceklere tavsiyemiz gezi planlarını haziran ve eylül ayındaki bir döneme denk getirmeleridir. Tabii kış mevsiminde tatil yapmayı seven ziyaretçilerimiz için de Arhus’un ideal bir şehir olduğunu belirtmekte fayda vardır. Her ne kadar kış tatili için pahalı bir bölge olsa da keyifli doğası ile hiçbir yerde görmediğiniz manzaraları burada yakalama şansına erişebilirsiniz. Soğuk hava ve yağmur seven ziyaretçilerimiz için önerimiz haziran ve eylül arasında kalan aylar dışındaki bir zamanı tercih etmeleri yönünde olacaktır.