David Hakkında Bilinmesi Gerekenler

o-PANAMA-CITY-facebook.jpg

David, Panama’nın batısında kalan Chiriqui eyaletinin başkentidir. Son yıllarda daha popüler hale gelmeye başlayan kent, Kosta Rika’ya gidenlerin ya da Kosta Rika’dan dönenlerin dinlenmek için de uğradıkları bir geçiş noktası olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Panama’nın en büyük üçüncü kenti olma özelliğine de sahiptir. Öte yandan bir eğitim şehri de olan David özellikle sağlık hizmetleri, ticaret ve ulaşım alanlarında hayli gelişmiştir.

Şehirde dolaşırken gökdelene rastlamazsınız. Ulaşımın hayli kolay olduğu ve Pan-American otobanının tam ortasında kalan bu kent tarım alanında da hatırı sayılır öneme sahip olduğu için şehre “ekmek sepeti” adı takılmıştır. David’e gitmek isteyenlere yapılan ilk uyarı eğer sıcağa dayanıklı değilsen gitme şeklindedir. Panama’nın en sıcak yerlerinden biri olan David’de yazları sıcaklıklar 30 derecenin üzerinde seyreder.

Eğer David’e giderseniz eski şehir tarafını mutlaka ziyaret edin. Taş katedralleri, geniş parkları, volkan şeklindeki çeşmesi ve ticaret caddesi ile ön plana çıkan kentte kahvenizi ya da soğuk biranızı alıp uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.