Google+

Arama formu

Carcassonne Şehir İçi Ulaşım

Carcassonne Şehir İçi Ulaşım

Carcassonne küçük bir şehir olduğundan şehir içi ulaşım konusunda pek alternatif bulunmuyor. Bu yüzden şehir içi ulaşım için en çok taksiler kullanılmaktadır. Taksiye alternatif olarak isterseniz rent a car firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Ancak yinede herhangi bir ulaşım aracına gerek kalmadan, birbirine yürüme mesafesinde bulunan turistik mekânları rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Ayrıca Toulouse’dan saat başı kalkan trenlerde Ville Base’ye kadar ulaşım imkânı sağlamakta

Carcassonne Havaalanı şehir merkezine yalnızca 3 kilometre mesafede yer almaktadır. RyanAir havayolu şirketinin hizmet verdiği havaalanından, şehir merkezine ulaşmak için taksileri ve AggloBus’ları kullanabilirsiniz. Agglobus kişi başı 5 Euro’ya şehir merkezine kadar ulaşım imkanı sağlıyor. Bunun yanında havaalanının dışında bekleyen taksilerle de yaklaşık 15 Euro’ya kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım alternatifi olarak da araç kiralayabilirsiniz.
Bunların dışında eğer bir ulaşım aracı kullanmak istemiyorsanız, ortalama 45 dakikalık bir yürüyüş ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.